Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragedia podczas koszenia kukurydzy. Kombajnista porażony prądem
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:43

Tragedia podczas koszenia kukurydzy. Kombajnista porażony prądem

kukurydza wypadek
Facebook / fot. OSP KSRG Guzów

Na facebookowym profilu OSP KSRG Guzów poinformowano o tragedii, która wydarzyła się w ostatnich dniach w województwie mazowieckim: 22-letni mężczyzna kosił kukurydzę, lecz w pewnym momencie zbiornik kombajnu zahaczył o linię wysokiego napięcia.

Mężczyzna został porażony prądem. Poniósł śmierć na miejscu.

Tragedia podczas koszenia kukurydzy na polu

Wczesna jesień jest czasem zbiorów wielu owoców i warzyw. Wytężony okres prac rolnych przeżywają obecnie plantatorzy kukurydzy.

Choć czas kukurydzianych żniw powinien być związany z satysfakcją i radością z plonów, to nie wszystkie prace polowe mają szczęśliwe zakończenie. Dowodzi tego tragiczne zdarzenie, o którym poinformowała OSP KSRG w Guzowie na swoim profilu na Facebooku.

Jak przekazali druhowie, dramatyczna sytuacja miała miejsce na jednym z pól w Guzowie (gm. Wiskitki, woj. mazowieckie) w środę 22 września 2021 roku.

Tuż przed godziną 23:00 strażacy otrzymali informację o wypadku z udziałem 22-latka koszącego kukurydzę.

Młody mężczyzna poniósł śmierć na miejscu

Na pole w Guzowie przybył zespół ratownictwa medycznego, policja, a także jednostka JRG Żyrardów i OSP Guzów.

Potwierdzono, że 22-latek poruszający się kombajnem zahaczył zbiornikiem pojazdu o linię wysokiego napięcia. W efekcie nieszczęśliwego splotu wydarzeń, rolnik został śmiertelnie porażony prądem.

W informacji zamieszczonej w mediach społecznościowych, druhowie z OSP Guzów apelują o szczególną ostrożność w czasie zbioru plonów. W poście możemy również przeczytać:

>

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / OSP KSRG Guzów