traktor
unsplash.com / fot. John Nzoka
Autor Magdalena Więckowska - 2 Lutego 2021

Kara więzienia dla traktorzysty? Pasażer nie zapomni feralnej wycieczki z nietrzeźwym kierowcą

Traktorzysta z gminy Wilkołaz w województwie lubelskim jeździł po polu ciągnikiem w stanie nietrzeźwości. Jego pasażer w trakcie jazdy spadł ze stopnia i boleśnie upadł na pole. Wskutek obrażeń ciała musiał być zabrany do szpitala.

Nietrzeźwemu kierowcy traktora za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku grozi kara do trzech lat więzienia.

Wycieczka traktorem po polu

Cała sytuacja miała miejsce w gminie Wilkołaz w powiecie kraśnickim na terenie Lubelszczyzny. W ostatnich dniach na terenie całej Polski, a zwłaszcza w jej wschodnich regionach, spadło całkiem sporo śniegu. Urocza zimowa aura zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Sposób spędzania wolnego czasu przez 25-latka i jego 30-letniego towarzysza odbiegał jednak nieco od tradycyjnego rozumienia używania uroków zimy.

Obydwaj mężczyźni zdecydowali się na przejażdżkę traktorem po zmarzniętym polu.

Rolnik chciał odszkodowania za słupy. Interweniowała policja, Rolnik chciał odszkodowania za słupy. Interweniowała policja, "Wyłem z bólu"Czytaj dalej

Kierowcą był młodszy z mężczyzn, natomiast jego starszy towarzysz stał na schodkach traktora w czasie jazdy. W pewnym momencie - możliwe, że wskutek wstrząsu lub śliskich stopni - pasażer stracił równowagę i runął wprost na zamarzniętą ziemię.

Finał zimowej przejażdżki

Mężczyzna, który spadł na zamarznięte pole, doznał dotkliwych obrażeń ciała. Wraz z pomocą rodziny dotarł do domu, lecz - jak się wkrótce okazało - jego stan zdrowia wymagał interwencji lekarza.

Na miejsce została wezwana karetka. Wskutek interwencji służb okazało się, że kierowca traktora podczas wycieczki na polu był w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało, iż we krwi miał ponad 1,25 promila alkoholu.

Funkcjonariusze policji ustalają szczegóły zdarzenia z końca stycznia. Obecnie wiadomo, że 25-letniemu mężczyźnie za potencjalne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz za nieumyślne spowodowanie wypadku skutkującego obrażeniami innej osoby, może grozić kara do trzech lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl

Następny artykuł