Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Kara więzienia dla traktorzysty? Pasażer nie zapomni feralnej wycieczki z nietrzeźwym kierowcą
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:38

Kara więzienia dla traktorzysty? Pasażer nie zapomni feralnej wycieczki z nietrzeźwym kierowcą

traktor
unsplash.com / fot. John Nzoka

Nietrzeźwemu kierowcy traktora za naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku grozi kara do trzech lat więzienia. 

Wycieczka traktorem po polu

Cała sytuacja miała miejsce w gminie Wilkołaz w powiecie kraśnickim na terenie Lubelszczyzny. W ostatnich dniach na terenie całej Polski, a zwłaszcza w jej wschodnich regionach, spadło całkiem sporo śniegu. Urocza zimowa aura zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Sposób spędzania wolnego czasu przez 25-latka i jego 30-letniego towarzysza odbiegał jednak nieco od tradycyjnego rozumienia używania uroków zimy.

Obydwaj mężczyźni zdecydowali się na przejażdżkę traktorem po zmarzniętym polu.

Kierowcą był młodszy z mężczyzn, natomiast jego starszy towarzysz stał na schodkach traktora w czasie jazdy. W pewnym momencie - możliwe, że wskutek wstrząsu lub śliskich stopni - pasażer stracił równowagę i runął wprost na zamarzniętą ziemię.

Finał zimowej przejażdżki

Mężczyzna, który spadł na zamarznięte pole, doznał dotkliwych obrażeń ciała. Wraz z pomocą rodziny dotarł do domu, lecz - jak się wkrótce okazało - jego stan zdrowia wymagał interwencji lekarza.

Na miejsce została wezwana karetka. Wskutek interwencji służb okazało się, że kierowca traktora podczas wycieczki na polu był w stanie nietrzeźwości.

Badanie alkomatem wykazało, iż we krwi miał ponad 1,25 promila alkoholu.

Funkcjonariusze policji ustalają szczegóły zdarzenia z końca stycznia. Obecnie wiadomo, że 25-letniemu mężczyźnie za potencjalne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz za nieumyślne spowodowanie wypadku skutkującego obrażeniami innej osoby, może grozić kara do trzech lat więzienia.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: farmer.pl

Tagi: Zima Policja