Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

milesz/Pixabay
milesz/Pixabay

W Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej zapadł wyrok w sprawie Michała Ł., myśliwego oskarżonego między innymi o znęcanie się nad dzikiem podczas polowań. Po procesie trwającym prawie 1,5 sąd uznał myśliwego za winnego zarzucanych mu czynów.

Jak powiadomił portal eglos.pl, Michał Ł. został uznany za winnego. Myśliwemu postawiono zarzuty znęcania się nad dzikiem w czasie polowań, bezprawnego wejścia w posiadanie tuszy słonki oraz ustrzelenia jednej sarny więcej, niż wynikało z pozwolenia.

Kara dla myśliwego

Mężczyzna został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. W tym czasie myśliwy zobowiązany jest do comiesięcznego informowania sądu, o przebiegu okresu próby. Dodatkowo Michał Ł. otrzymał karę grzywny w wysokości 13 tys. zł, a także zobligowany jest do wpłacenia 15 tys. zł na rzecz Fundacji „LPM Ruch na rzecz obrony praw zwierząt i ludzi”.

Zgodnie z decyzją sądu mężczyzna otrzymał 10-letni zakaz polowań oraz przepadek broni myśliwego.

Z trzech zarzutów tylko jedno zdarzenie miało miejsce

Jak donosi portal, jeszcze podczas pierwszej rozprawy sądowej, myśliwy przekonywał, że w rzeczywistości miało miejsce tylko jedno zdarzenie z trzech zarzutów. Mężczyzna potwierdził, że zabił dzika nożem, jednak nagranie, które było dowodem w sprawie, odnosiło się do zdarzenia, do którego doszło cztery lata wcześniej, niż zaznaczono w aktach sprawy.

Zdaniem prokuratury, myśliwy przez 20 minut świadomie zdawał postrzelonemu dzikowi ból, po czym dobił go nożem.

Myśliwy podczas sprawy próbował dowieść, że w przypadku pozostałych dwóch zarzutów, zdarzenia takie nie miały nigdy miejsca. Wyrok w sprawie nie jest prawomocny.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: eglos.pl