Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Spłonęły maszyny rolnicze, siano, słoma oraz zboże. Trwa zbiórka dla pogorzelców
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Spłonęły maszyny rolnicze, siano, słoma oraz zboże. Trwa zbiórka dla pogorzelców

zrzutka.pl/5n73he
zrzutka.pl/5n73he

W miniony wtorek, 6 lipca po godzinie 2:00 doszło do pożaru w Królikowie Czwartym (województwo wielkopolskie). Ogień zajął budynki gospodarcze należące do Pani Mirosławy i Pana Ryszarda Piasecznych. Z ogniem walczyło 10 jednostek straży pożarnej.

Na skutek pożaru spłonął budynek inwentarski przeznaczony do hodowli bydła i trzody chlewnej. Ogień zabrał także zapasy słomy, siana, ziarna i maszyny rolnicze. Dzięki sprawnej akcji na miejscu z płonącego budynku udało się ewakuować niemalże wszystkie zwierzęta. Podczas pożaru zginął pies i jedno prosię.

Ogromne straty po pożarze

Po pożarze strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Biskupice założyli w sieci zbiórkę na pomoc pogorzelcom. Obecnie właściciele nie posiadają żadnych płodów rolnych, niezbędnych do utrzymania bydła i trzody chlewnej. Jak wskazali strażacy, potrzebne są także pieniądze na zakup niezbędnych maszyn i pokrycia kosztów odbudowy budynków inwentarskich.

- Bardzo prosimy Was więc o udzielenie wsparcia finansowego dla rodziny Państwa Piasecznych. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane ofiarom żywiołu. Razem możemy pomóc odbudować to, co zniszczyły płomienie! - można przeczytać na stronie zbiórki.

Link do zbiórki znajduje się >tutaj<.

Pomoc rzeczowa

Po pożarze Mariusz Woźniak, wójt gminy Grodziec zamieścił informację o rozpoczęciu zbiórki darów rzeczowych dla pogorzelców z Królikowa Czwartego. Jak wskazał wójt, zbierane jest siano, słoma, zboża, a także materiały budowlane.

Zgodnie z ostatnim wpisem, który pojawił się w mediach społecznościowych, do pogorzelców trafiło wsparcie od mieszańców z gminy Rzgów.

Link do zbiórki znajduje się >tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Zrzutka, Facebook