RolnikInfo.pl > Wiadomości > 10 projektów Polskiego Ładu na 100 dni. Co dla rolników?
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:38

10 projektów Polskiego Ładu na 100 dni. Co dla rolników?

Polski Ład - Mateusz Morawiecki
Facebook/Kancelaria Premiera

Dzisiaj podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polski Ład zawierać będzie 10 projektów, które zostaną zrealizowane w ciągu najbliższych stu dni. Wśród "dziesiątki" znalazła się także kwestia, bezpośrednio odnosząca się do rolników - wyższe dopłaty do paliwa rolniczego i ułatwienie bezpośredniej sprzedaży przez rolników.

Jak zapowiedziano, w ciągu najbliższych 100 dni w wymienione kwestie mają zostać przygotowane w formie konkretnych ustaw i rozwiązań, jakie zostaną przyjęte przez Radę Ministrów.

Co dla rolników?

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej zapowiedział, że w ciągu 100 dni dojdzie do tego, że uzgodnione zostanie wszystko, by możliwe było przyznanie wyższych premii do paliwa rolniczego.

- Rolnik nie tylko dba o nasze bezpieczeństwo żywnościowe, ale rolnicy dbają o Polskę także w każdym zakątku, w którym się znajdują i dbają o polską ziemię. Rolnicy starają się też wzmacniać polską gospodarkę poprzez eksport polskich towarów, rozsławiają imię polskiej żywności - mówił dziś Morawiecki.

"Będziemy ułatwiać rolnikom dostęp do stołu"

Jak zapowiedział premier, wśród pomysłów znajduje się także taki, by ułatwić rolnikom dostęp ich produktów do handlu. Morawiecki nawiązał przy tym do skrócenia łańcucha dostaw.

- Żeby nie było tylu pośredników, że każdy tam gdzieś swoją marżę realizuje - dodał.

Morawiecki podczas konferencji podkreślił, że chciałby, żeby "wielkie firmy" nie dominowały rolników, grup producenckich i spółdzielców, a także innych przedstawicieli rolników.

- Będziemy ułatwiać rolnikom dostęp do stołu - zaznaczył premier.

Całej konferencji wysłuchać można poniżej.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Kancelaria Premiera/Facebook