Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Sąd wydał postanowienie ws. zatrzymania Gienka z programu "Rolnicy. Podlasie"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:36

Sąd wydał postanowienie ws. zatrzymania Gienka z programu "Rolnicy. Podlasie"

Rolnicy Podlasie - postanowienie sądu
iAGRO TV/YouTube

Jak przekazuje portal bielsk.eu Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim wydał postanowienie w sprawie zatrzymania bohatera programu "Rolnicy. Podlasie", Gienka Onopiuka.

Zatrzymanie Gienka 

Przypomnijmy Gienek Onopiuk został zatrzymany 1 maja na terenie swojego gospodarstwa. Nagraniem z zatrzymania, jako pierwsza w mediach podzieliła się AGROunia, o czym więcej pisaliśmy >tutaj<. Jak można było zobaczyć na nagraniu, starszy rolnik został obezwładniony przez funkcjonariuszy policji i zaprowadzony do radiowozu.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Jak później powiadomiono, starszy rolnik spędził noc na komisariacie. Po wydarzeniach, które miały miejsce 1 maja rolnicy za pośrednictwem mediów społecznościowych zwrócili się także do swoich fanów. Rolnicy, wiedząc, że podczas zatrzymania w ich gospodarstwie znajdowali się fani, którzy nagrywali całe zdarzenie, poprosili, by podzielić się z nimi dowodami w sprawie, o czym więcej można było przeczytać >tutaj<.

Postanowienie sądu 

Do zatrzymania, do którego doszło na początku maja, zdaniem rzecznika rzecznik podlaskiej policji doszło na skutek "uniemożliwienia przez Gienka prowadzenia czynności interweniujących funkcjonariuszy", a także ze względu na naruszenie nietykalności cielesnej jednego z policjantów. Jeszcze w połowie maja w sprawie zostało złożone do sądu zażalenie przez pełnomocnika rolnika, który stwierdził, że działania policjantów były "nielegalne i niezasadne".

Z informacji, które przekazał wiceprezes Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim sędzia Marcin Mosiołek w rozmowie z portalem bielsk.eu, 20 maja bieżącego roku zapadło postępowanie w sprawie, z którego wynika, że zatrzymanie było zarówno legalne, zasadne, jak i prawidłowe.

- Sąd wskazał, że uzasadnione było przypuszczenie, że podejrzany popełnił przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych - przekazał sędzia w rozmowie z portalem. 

Co więcej, sąd wziął pod uwagę, ze zatrzymanie było obserwowane przez osoby odwiedzające gospodarstwo rolników, a co za tym idzie, Gienek mógłby "podejmować próby nakłonienia ich do prezentowania korzystnej sobie linii obrony". Jak przekazał portal, postanowienie sądu jest prawomocne. Nie mniej sprawa nie jest zakończona, gdyż wpłynęło kolejne zażalenie dotyczące zatrzymania.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli c**hcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]**

Źródło: Bielsk.eu