RolnikInfo.pl
pogoda

ventusky.com

Anomalie pogodowe w przyszłym tygodniu? Aura może przysporzyć kłopotów rolnikom

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Choć niedziela (11.04) będzie ciepłym dniem z temperaturą w okolicach 17 stopni Celsjusza, to już od początku nowego tygodnia musimy przygotować się na drastyczne ochłodzenie. Termometry mogą wskazywać wartości ujemne do pięciu kresek poniżej zera.

Jak informują specjaliści portalu fanipogody.pl, niskie temperatury w nadchodzącym tygodniu będą znacznie poniżej wieloletniej średniej z tego okresu w roku. 

Pogoda na nadchodzący tydzień

Drastyczne wahania temperatur są nie tylko przykrą wiadomością dla wszystkich, którzy czują zmęczenie zimą, ale przede wszystkim dla rolników, którzy chcą bez zbędnych zmartwień zająć się pracami na polach.

Choć niedziela (11.04) minie pod znakiem wysokiej temperatury (około 17 stopni Celsjusza na terenie całego kraju), co - jak podają eksperci portalu fanipogody.pl - jest pewną anomalią, to kolejne dni zagwarantują nam powrót do cieplejszych okryć wierzchnich.

Wedle map prognostycznych na portalu ventusky.com, poniedziałek (12.04) podzieli Polskę na dwie części: zachodnią (gdzie odczujemy ochłodzenie, a temperatura sięgnie pułapu 5 stopni Celsjusza) i wschodnią (gdzie temperatura będzie przypominała wartości niedzielne). 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Warto dodać, że od poniedziałku na niebie pojawią się gęste chmury, które utrzymają się aż do końca tygodnia. W poniedziałek niewielkie opady deszczu mają szansę pojawić się w zachodnich regionach Polski. 

Z kolei wtorek (13.04) będzie dniem, w którym chłodny front ogarnie cały kraj - w górach spodziewać się możemy zera i wartości ujemnych na termometrach. W pozostałych regionach od 3 do 9 stopni Celsjusza. Deszczu spodziewać się mogą mieszkańcy południowej i wschodniej Polski. 

Prognoza na resztę tygodnia

Środa (14.04) nie przyniesie pogodowych nowości - nadal będzie pochmurno i zimno - temperatura sięgnie maksymalnie 8 stopni Celsjusza w okolicach Poznania i Bydgoszczy. Ujemne temperatury - tradycyjne na terenach okołogórskich. Wedle prognoz IMGW temperatura może spaść nawet do -5 stopni w dzień.

Co ciekawe, w województwie małopolskim, podkarpackim i lubelskim pojawią się opady śniegu. W pozostałych regionach - możliwy przelotny deszcz. 

W czwartek (15.04) temperatury rzędu 0-1 stopni Celsjusza oraz opady śniegu rozprzestrzenią się na cały południowy pas Polski. Na północy wartości nieco wyższe - sięgną do 9 kresek powyżej zera. Z podobną sytuacją będziemy mieli do czynienia w piątek (16.04) - zamiast śniegu pojawi się za to gęsta mgła. 

Czy możemy liczyć na lepszą pogodę w weekend? Jak wskazuje portal ventusky.com, temperatura zacznie wzrastać do 13-14 stopni Celsjusza. Nie przewiduje się również opadów atmosferycznych. Synoptycy wskazują, że w południowej części Polski w ciągu dnia możemy mieć do czynienia z mgłą. 

Wiele wskazuje na to, że po opisywanym ochłodzeniu czekają nas cieplejsze, wiosenne dni.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: IMGW, fanipogody.pl, ventusky.com

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >