Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Finanse i Prawo > Aż 200 tys. zł dotacji. Przedłużono nabór wniosków dla części rolników
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 19.09.2023 18:02

Aż 200 tys. zł dotacji. Przedłużono nabór wniosków dla części rolników

pieniądze
Iberion.pl

Młodzi rolnicy z Polski mają powód do zadowolenia. Rząd postanowił wydłużyć termin składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach interwencji "Premie dla młodych rolników Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027" do 16 października br. Oznacza to, że młodzi przedsiębiorcy rolni zyskują dodatkowy okres na przygotowanie dokumentacji oraz złożenie wniosków o wsparcie finansowe.

Kryteria dostępu do programu

Aby zakwalifikować się do programu "Premie dla młodych rolników", kandydat musi spełnić kilka kryteriów, m.in. rozpocząć prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku oraz rozpocząć prowadzenie działalności rolniczej, jako kierujący, w gospodarstwie o określonej powierzchni użytków rolnych i wielkości ekonomicznej. Biznesplan i odpowiednie kwalifikacje zawodowe to również ważne elementy wymagane w procesie ubiegania się o wsparcie.

Dodatkowe warunki uczestnictwa w programie

Aby zakwalifikować się do programu "Premie dla młodych rolników", kandydat musi spełnić kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim, musi rozpocząć prowadzenie działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym i być jego jedynym kierującym, nie mając więcej niż 40 lat (nieukończone 41 lat) w dniu złożenia wniosku. Dodatkowo, określone są wymagania dotyczące powierzchni użytków rolnych i wielkości ekonomicznej gospodarstwa, które wyszczególnione są na portalu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

200 tys. zł w dwóch ratach

Młody rolnik, który spełnia określone kryteria, może ubiegać się o wsparcie w postaci premii w wysokości aż 200 000 zł, która zostanie wypłacona w dwóch ratach. To znacząca pomoc, która może wesprzeć ich start w rolniczym biznesie.źródło: ARiMR

Tagi: ARiMR