Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Ciągnik przygniótł pracującego na polu rolnika. Mężczyzna nie żyje
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 29.03.2024 22:35

Ciągnik przygniótł pracującego na polu rolnika. Mężczyzna nie żyje

wypadek drogowy
fot. Policja Pomorska

Do wypadku podczas pracy na polu doszło 28 marca. W pobliżu miejscowości Nieckowo w powiecie słupskim 42 - letni rolnik wykonując pierwsze prace wiosenne w polu, najechał ciągnikiem na skarpę, przez co maszyna wywróciła się i przygniotła rolnika. Niestety skończyło się to tragicznie. Sprawą zajęła się prokuratura.
 

Praca w polu zakończona tragedią

W czwartek 28 marca w okolicy miejscowości Nieckowo doszło do tragicznego wypadku. Pracujący na polu 42-letni rolnik, mieszkaniec gminy Potęgowo, pojechał ciągnikiem na swoje pole, by przygotować je pod dalsze prace. 

Podczas jazdy ciągnik niefartownie wjechał na znajdującą się na polu stromą skarpę, przez co maszyna przewróciła się. Mimo, że w ciągniku marki Ursus była zamontowana kabina, to niestety nie uchroniła ona rolnika.

Giełda w Broniszach. Ceny owoców i warzyw zaskakują

Wypadek na polu. Policja ustala przyczyny wypadku

Wczoraj tuż po godzinie 19:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zgłoszenie o wypadku rolnika na polu niedaleko Nieckowa. Funkcjonariusze z Posterunku Policji z Potęgowa niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.

Mundurowi wstępnie ustalili, że wywrócony ciągnik przygniótł 42-letniego rolnika, wskutek czego doznał poważnych obrażeń ciała. Życia mężczyzny nie udało się uratować. Sprawą zajęła się policja, która pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności tragicznego wypadku.

Coraz więcej wypadków z udziałem rolników

Wiosna jest odpowiednim momentem na rozpoczęcie pierwszych prac w polu. Niestety często dochodzi wtedy do śmiertelnych wypadków z udziałem rolników. 

Według danych zaprezentowanych przez resort rolnictwa, w całym minionym roku zgłoszono do Oddziałów Regionalnych i Placówek Terenowych KRUS 10 709 wypadków z udziałem rolników, z czego śmiertelnych 45. 

Liczba wypadków uznanych za wypadki przy pracy rolniczej najgorzej w 2023 roku wyglądała w tych województwach:

  • lubelskie - 1 450
  • mazowieckie - 1 153
  • wielkopolskie - 1 013
     

Źródło: Policja Pomorska, MRiRW