RolnikInfo.pl > Wiadomości > Deszcze i przymrozki. Jesień rozkręca się na dobre?
Magdalena Maffioli
Magdalena Maffioli 06.11.2023 14:09

Deszcze i przymrozki. Jesień rozkręca się na dobre?

oszroniony liść na trawniku
unsplash.com

Jesień nabiera tempa, a prognozy pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na nadchodzący tydzień od 6 do 12 listopada 2023 roku przynoszą chłodniejsze temperatury i zmienne warunki atmosferyczne. Deszcze, przejaśnienia i przymrozki staną się stałą częścią pogodowego krajobrazu w Polsce.

Zachmurzenie i deszcze na początku tygodnia

Poniedziałek (6.11) rozpocznie się ze sporym zachmurzeniem, ale z możliwością  miejscowych przejaśnień. Zwłaszcza na północy i wschodzie kraju pojawią się deszcze oraz opady deszczu ze śniegiem. Mieszkańcy obszarów górskich mogą za to wyglądać na horyzoncie pierwszych opadów śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej )IMGW) przewiduje temperatury w przedziale od 9°C do 13°C, przy umiarkowanym wietrze, w miejscowych porywach do 65 km/h. 

Wtorkowa i środowa stabilizacja pogody w Polsce

Wtorek (7.11) przyniesie stabilizację pogody z większymi przejaśnieniami i miejscowymi rozpogodzeniami na polskim niebie. Nadal możliwe będą jednak opady deszczu, a w górach także deszczu ze śniegiem. Temperatury utrzymają się między 8°C a 13°C. Wiatr pozostanie umiarkowany, miejscami porywisty.

 

Jesienna aura i kontynuacja deszczu w weekend

Jak przewiduje IMGW, pod koniec tygodnia i w weekend nadal dominować będzie zachmurzenie, a deszcze staną się nieco bardziej intensywne. Na terenie kraju można spodziewać się temperatury w przedziale od 5°C do 12°C. Z kolei na Podhalu możliwe są przymrozki. Wiatr pozostanie w miarę umiarkowany, miejscami porywisty.

Jak przygotować się na te zmienne warunki pogodowe? Bez wątpienia odpowiednie ubranie, pełnowartościowa dieta i znajomość prognoz mogą okazać się nieocenione do utrzymania komfortowego samopoczucia w trakcie szarych i chłodnych jesiennych dni.

 

źródło: IMGW

Tagi: IMGW