RolnikInfo.pl
pogoda

unsplash.com / fot. J. Kwoczała

Do Europy nadciąga fala powietrza z Afryki. Wkrótce zmiana pogody

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Europa środkowa w najbliższych dniach odczuje napływ gorącego powietrza zwrotnikowego z południa. Informację o krótkotrwałym powrocie lata przekazał portal Wirtualna Polska zaznaczając, że w niektórych miejscach w Europie temperatura sięgnie nawet 37 stopni Celsjusza. W Polsce - choć z pewnością nie będzie aż tak ciepło - aura ma być dużo bardziej przyjemna, niż miało to miejsce w ostatnich dniach.

Wedle części map prognostycznych w kolejnych dniach mieszkańcy niektórych części Polski mogą liczyć nawet na temperatury rzędu 26-27 kresek powyżej zera.

Powrót cieplejszych temperatur

Z perspektywy czasu można odnieść wrażenie, że tegoroczna jesień zawitała do Polski już w sierpniu, o czym świadczył drastyczny spadek temperatury i obfite opady atmosferyczne w całym kraju.

Wedle informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę, mieszkańcy Europy będą mogli w tym roku jeszcze odczuć powiew lata - z południowej półkuli w kierunku Starego Kontynentu nadciąga bowiem gorące powietrze zwrotnikowe.

W Polsce nie będziemy mogli co prawda liczyć na 37 stopni Celsjusza - podczas weekendu (25-26.09) temperatura osiągnie średnio 24 stopnie Celsjusza. Lokalnie termometry mogą wskazać nawet trzy kreski więcej.

Przełom września i października

Sobota (25.09) minie pod znakiem zachmurzenia na terenie całego kraju, jednakże niedziela (26.09) będzie bardzo słoneczna.

Mieszkańcy wybrzeża w trakcie weekendu powinni liczyć się z silnym wiatrem, którego prędkość sięgnie nawet 60 km/h ze względu na obecność cyklonu Tymoteusz ze Skandynawii.

Zgodnie z mapami prognostycznymi portalu Ventusky.com, również początek października obfitować będzie w dość wysokie temperatury. Na terenie Polski będzie można spodziewać się nawet 20 stopni Celsjusza.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

  • Rolnikowi zabroniono korzystać z własnego pola. Wszystko przez wykopaliska

  • Traktorzysta jechał obwodnicą pod prąd. Interweniowała policja

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: wp.pl, ventusky.com

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

policja

Podpalacz słomy ujęty przez policjantów. Oniemieli, gdy wydało się, kim jest

Czytaj więcej >
puda

Minister Grzegorz Puda skomentował strajki rolników. Odniósł się do postulatów Agrounii

Czytaj więcej >
rolnik

Rolnik nie chciał oddać swojej ziemi pod gazociąg. Zatrzymała go policja

Czytaj więcej >
grunty - rolnicy

Ogromne straty rolników z gminy Stupsk. Od jesieni ubiegłego roku zalewane są ich łąki i grunty orne

Czytaj więcej >