Dofinansowanie utylizacji folii rolniczej. Będzie nowy nabór wniosków
- Jednym z wyzwań, z którym bezpośrednio borykają się dziś rolnicy, jest znalezienie sposobu na utylizację folii rolniczych, które masową są wykorzystywane w produkcji rolnej - mówił dzisiaj podczas uruchomienia programu wsparcia utylizacji folii rolniczych Michał Kurtyka Minister Środowiska i Klimatu.
Dzisiaj po godzinie 9:00 odbyła się konferencja prasowa w sprawie uruchomienia drugiej edycji programu „ Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej ”, w której wzięli udział Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda , Minister Środowiska i Klimatu Michał Kurtyka , prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prof. Maciej Chorowski oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Dominik Bąk.
"Polski rząd chce wspierać polskich rolników"
- Uważam, że polscy rolnicy są wzorem dla swoich kolegów z innych krajów europejskich, ponieważ wiedzą jak umiejętnie łączyć ekonomię z troską o środowisko naturalne. Stosują mniej środków ochrony roślin i nawozów sztucznych niż rolnicy w innych krajach UE. Polski rząd chce wspierać polskich rolników i tam, gdzie nie da się uniknąć odpadów - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Grzegorz Puda.
Szef MRiRW dodał, że rolnicy wielokrotnie zwracali się do niego, by przywrócić program dofinansowania utylizacji folii rolniczej.
Kiedy rozpocznie się nabór?
Jak zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Dominik Bąk wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nabór drugiej edycji programu rozpocznie się 28 czerwca bieżącego roku, a zakończy się 15 września 2021 roku.
- Przewidujemy, że do 31 marca 2022 roku zdołamy ocenić wnioski i zawrzeć umowy z beneficjentami. Kwalifikowalność kosztów, to okres od 1 czerwca 2021 do 30 czerwca 2022 roku - dodał Bąk.
Budżet naboru wynosi 25 mln zł.
Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo
Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:
-
Prezydent podpisał ustawę. Rzeczywistość rolników ulegnie zmianie
-
Szukał pracy na roli "nie po 17 godzin dziennie". Rolnicy ostro odpowiedzieli
-
Tragiczny wypadek w powiecie świdnickim. Nie żyje młody rolnik
Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl
Źródło: MKiŚ/Facebook