RolnikInfo.pl
rolnicy

unsplash.com / fot. Jed Owen

Szukał pracy na roli "nie po 17 godzin dziennie". Rolnicy ostro odpowiedzieli

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na jednej z popularnych grup rolniczych pewien internauta opublikował post, w którym poinformował, że szuka pracy w gospodarstwie rolnym. Zaznaczył, iż nie interesuje go praca po 16, 17 godzin dziennie. Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy ze strony rolników, którzy - w wielu przypadkach - nie pozostawili na potencjalnym pracowniku suchej nitki.

Wśród gorzkich komentarzy rolnicy zarzucili internaucie:

- To ty do pracy czy na wczasy?

Rolnicy oburzeni po wpisie w mediach społecznościowych

Każdy, kto choć trochę ma do czynienia z rolnictwem, zdaje sobie sprawę, że - zależnie od momentu w roku - nakład pracy w gospodarstwie może się znacznie różnić i wymagać bardzo dużych poświęceń.

W miesiącach z największym nagromadzeniem obowiązków niejednokrotnie pracuje się nie na godziny, a do końca konkretnego zadania.

fot. Policja

Tragiczny wypadek w powiecie świdnickim. Nie żyje młody rolnik

CZYTAJ DALEJ


Perspektywy ciężkiej pracy w gospodarstwie nie zniechęcają młodych ludzi, którzy w przestrzeni internetowej ogłaszają swoją gotowość do odpłatnej pomocy rolnikom.

Na jednej z popularnych rolniczych grup pojawiło się ogłoszenie internauty:

1

Jak się jednak okazało, wspomnienie liczby godzin w pracy wywołało niemałe poruszenie wśród rolników w grupie. Internauta musiał zmierzyć się z wieloma krytycznymi komentarzami, wśród których zarzucono mu, że nie chce pracować, tylko odpoczywać:

2

Burza w komentarzach

W komentarzach właścicieli gospodarstw pojawiły się wyjaśnienia, że praca rolnictwie często nie polega na wypracowaniu konkretnej liczby godzin, a na wypełnieniu danego zadania. Autor postu dał jednak do zrozumienia, że w podobnych sytuacjach gospodarze nie zawsze wypłacają wynagrodzenie za każdą godzinę spędzoną na pracy.

3

W trakcie internetowej wymiany zdań można było zauważyć niechęć rolników do zatrudniania młodych osób bez wcześniejszego doświadczenia.

Niestety, młodsze pokolenie nie ma przed sobą łatwego zadania, gdy chce wejść na rynek pracy. Jak widać, taka sama sytuacja ma miejsce również w branży rolnej.

4

Opisywana dyskusja w mediach społecznościowych zarysowała interesujące argumenty obydwu stron - zarówno osób poszukujących pracy w rolnictwie, a także samych rolników, chcących zatrudnić rzetelnych pracowników. Mimo to wpis internauty został po kilku godzinach skasowany z grupy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Facebook

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >