RolnikInfo.pl > Wieś > Szukał pracy na roli "nie po 17 godzin dziennie". Rolnicy ostro odpowiedzieli
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:39

Szukał pracy na roli "nie po 17 godzin dziennie". Rolnicy ostro odpowiedzieli

rolnic
unsplash.com / fot. Jed Owen

Na jednej z popularnych grup rolniczych pewien internauta opublikował post, w którym poinformował, że szuka pracy w gospodarstwie rolnym. Zaznaczył, iż nie interesuje go praca po 16, 17 godzin dziennie. Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy ze strony rolników, którzy - w wielu przypadkach - nie pozostawili na potencjalnym pracowniku suchej nitki.

Wśród gorzkich komentarzy rolnicy zarzucili internaucie:

- To ty do pracy czy na wczasy?

Rolnicy oburzeni po wpisie w mediach społecznościowych

Każdy, kto choć trochę ma do czynienia z rolnictwem, zdaje sobie sprawę, że - zależnie od momentu w roku - nakład pracy w gospodarstwie może się znacznie różnić i wymagać bardzo dużych poświęceń.

W miesiącach z największym nagromadzeniem obowiązków niejednokrotnie pracuje się nie na godziny, a do końca konkretnego zadania.

Perspektywy ciężkiej pracy w gospodarstwie nie zniechęcają młodych ludzi, którzy w przestrzeni internetowej ogłaszają swoją gotowość do odpłatnej pomocy rolnikom.

Na jednej z popularnych rolniczych grup pojawiło się ogłoszenie internauty:

>

Jak się jednak okazało, wspomnienie liczby godzin w pracy wywołało niemałe poruszenie wśród rolników w grupie. Internauta musiał zmierzyć się z wieloma krytycznymi komentarzami, wśród których zarzucono mu, że nie chce pracować, tylko odpoczywać:

>

Burza w komentarzach

W komentarzach właścicieli gospodarstw pojawiły się wyjaśnienia, że praca rolnictwie często nie polega na wypracowaniu konkretnej liczby godzin, a na wypełnieniu danego zadania. Autor postu dał jednak do zrozumienia, że w podobnych sytuacjach gospodarze nie zawsze wypłacają wynagrodzenie za każdą godzinę spędzoną na pracy.

>

W trakcie internetowej wymiany zdań można było zauważyć niechęć rolników do zatrudniania młodych osób bez wcześniejszego doświadczenia.

Niestety, młodsze pokolenie nie ma przed sobą łatwego zadania, gdy chce wejść na rynek pracy. Jak widać, taka sama sytuacja ma miejsce również w branży rolnej.

>

Opisywana dyskusja w mediach społecznościowych zarysowała interesujące argumenty obydwu stron - zarówno osób poszukujących pracy w rolnictwie, a także samych rolników, chcących zatrudnić rzetelnych pracowników. Mimo to wpis internauty został po kilku godzinach skasowany z grupy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook

Tagi:
Powiązane
minister rolnictwa
Nowej minister rolnictwa szykuje wielkie zmiany. Dotkną rolników i nie tylko
kukurydza
Afera z listami importerów zboża z Ukrainy. Więcej pytań niż odpowiedzi
uprawa rzepaku
AMS - nowe narzędzie kontroli gospodarstw rolnych w rękach ARIMR