RolnikInfo.pl

IGOR STEVANOVIC/East News

Dopłaty 2021: niewiele ponad tydzień na złożenie wniosku

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Wielkimi krokami zbliża się ostateczny termin na złożenie wniosków o płatności bezpośrednie i dopłaty obszarowe za 2021 r. W tym roku rolnicy mogą składać wnioski jedynie przez internet.

Tegoroczny nabór wniosków trwa od 15 marca do 17 czerwca (czwartek) 2021 roku. Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, muszą się liczyć z tym, że płatności zostaną pomniejszone.

Jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), w przypadku wniosków złożonych do 12 lipca 2021 r. kwota płatności zostanie pomniejszona za każdy dzień roboczy opóźnienia o 1%.

Wnioski tylko przez internet

W tym roku rolnicy mogą składać wnioski jedynie przez Internet za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Więcej o samej aplikacji można przeczytać na stronie ARiMR >tutaj <.

Jak wielokrotnie informowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rolnicy, którzy nie posiadają komputerów, bądź nie są w stanie poradzić sobie z wypełnieniem wniosku, mogą skorzystać z pomocy pracowników ARiMR, np. dzwoniąc na bezpłatną infolinię 800 38 00 84.

Dla rolników przygotowano także specjalne stanowiska w placówkach ARiMR, gdzie przy pomocy ekspertów można wypełnić wnioski.

Dopłaty 2021: zmiany

Warto także pamiętać, że kolejną zmianą wprowadzoną w tym roku jest to, że do rolników nie są przesyłane papierowe wnioski spersonalizowane. Co więcej, nie ma także możliwości wnioskowania za pomocą oświadczeń o braku zmian.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji na powiadomiła, że do 8 czerwca złożono ok. 985 tys. wniosków. Oznacza to, że wnioski złożyło około 76 proc. uprawnionych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: ARiMR

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse i Prawo

Część rolników będzie musiała przenieść się z KRUS do ZUS. Zmiana od 1 stycznia 2022 roku
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Czy sołtys ma pensję? Rozwiewamy wątpliwości
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Jakie podatki płacą rolnicy?
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Czy sołtys może być radnym w gminie? Odpowiadamy
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Rząd zadecydował. Zmiany ws. zwrotu akcyzy od paliwa rolniczego
Czytaj więcej >

Finanse i Prawo

Grzybobranie. Za jeden błąd grożą nawet trzy lata więzienia
Czytaj więcej >
Aneta Wasilewska

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]