Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Dwóch mężczyzn aresztowanych. W lesie uprawiali konopie indyjskie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Dwóch mężczyzn aresztowanych. W lesie uprawiali konopie indyjskie

policja
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Policja na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowała o zatrzymaniu osób podejrzanych o przestępstwo narkotykowe. Funkcjonariusze przyłapali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy doglądali plantacji konopi indyjskich zlokalizowanej w lesie.

Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano tymczasowy areszt na kolejne trzy miesiące.

Doglądali uprawy, zatrzymała ich policja

Choć ogrodnictwo jest pasjonującym zajęciem, to uprawa pewnych gatunków roślin w Polsce jest nielegalna i może wywołać niemały konflikt z prawem.

27 sierpnia 2021 roku policja na swojej stronie internetowej poinformowała o odkryciu trzech plantacji konopi indyjskich na granicy gmin Nowa Dęba i Grębów (woj. podkarpackie).

Policjanci przyłapali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 37 i 39 lat, kiedy ci doglądali rośliny na zalesionym terenie. Podejrzani przyjechali na miejsce samochodem, w którym funkcjonariusze znaleźli worki z konopiami indyjskimi.

Dalszy los hodowców konopi indyjskich

Wobec wydarzeń, które miały miejsce w lesie, policja przeszukała również mieszkanie opisywanych mężczyzn. Znaleziono tam marihuanę.

Funkcjonariusze zabezpieczyli cały dostępny materiał dowodowy, w tym 131 krzewów konopi indyjskich, z których można było wytworzyć kilka tysięcy porcji narkotyku.

Mężczyznom postawiono osiem zarzutów związanych z naruszeniem ustawy o posiadaniu narkotyków i przeciwdziałaniu narkomanii. 37- i 39-latek przyznali się do zarzucanych im czynów.

Hodowcy konopi indyjskich decyzją Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu mają pozostać w areszcie tymczasowym przez trzy miesiące.

Zgodnie z obowiązującym prawem mężczyznom grozi kara więzienia od sześciu miesięcy do ośmiu lat.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: policja.pl