Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragedia podczas prac polowych: rolnik przygnieciony przez ciągnik
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Tragedia podczas prac polowych: rolnik przygnieciony przez ciągnik

ursus
pixabay.com

Policja po raz kolejny informuje o tragediach, które mają miejsce podczas codziennych prac polowych. W województwie podkarpackim 53-letni mężczyzna został przygnieciony przez własny ciągnik.

Jak podają służby, pojazd znajdował się na stromym zboczu i wtedy przewrócił się, przygniatając rolnika. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Ursus śmiertelnie przygniótł rolnika

Śmiertelne wypadki w polskich gospodarstwach rolnych nie należą niestety do rzadkości. W wielu sytuacjach rolnicy ponoszą ciężkie obrażenia w trakcie obsługi maszyn.

Podkarpacka policja poinformowała o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w piątek 27 sierpnia 2021 roku w Dzwonowej (pow. dębicki, woj. podkarpackie).

W godzinach wieczornych funkcjonariusze z Brzostka otrzymali informację o traktorzyście, który uległ wypadkowi podczas jazdy traktorem w swoim gospodarstwie.

motocy

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że 53-letni mężczyzna poruszał się ciągnikiem marki Ursus po stromym zboczu. W pewnym momencie pojazd przewrócił się i śmiertelnie przygniótł kierowcę.

Szczegóły sprawy

Jak podaje podkarpacka policja, traktor przewrócił się na zboczu z nieustalonych przyczyn. Nie wskazano, by na miejscu zdarzenia miały być obecne osoby trzecie.

Funkcjonariusze policji mieli zająć się wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tragicznego zdarzenia.

Niestety, sytuacja z Dzwonowej jest kolejnym przykładem dramatycznych zdarzeń na polskiej wsi.

Do innego śmiertelnego przygniecenia przez ciągnik doszło również na Podkarpaciu, w Piotrówce. Ofiarą wypadku był 62-letni rolnik. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym tekście zatytułowanym 62-latek pracował na polu. Został przygnieciony przez ciągnik.

Warto pamiętać, by nawet podczas codziennych prac zachować szczególną ostrożność - chwila nieuwagi, zarówno podczas kontaktu ze zwierzętami, jak i w trakcie użytkowania maszyn, może doprowadzić do tragedii.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl

Tagi: Ursus Traktor