RolnikInfo.pl
Gienek i Andrzej - emerytury

Rolnik Info/YouTube

Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" szczerze o głodowych emeryturach

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Aneta Wasilewska

Udostępnij:

Gienek znany wszystkim z programu "Rolnicy. Podlasie" podczas wizyty redakcji Rolnik Info w Plutyczach mówił o pieniądzach, które otrzymuje w ramach świadczeń emerytalnych, ale nie tylko, bo i o życiu w Plutyczach. - Ja urodziłem się na błocie i na błocie będę umierał - zaznaczył Gienek. Natomiast Andrzej nie chciałby, żeby jego dzieci, tak jak on, wychowywały się na "słynnym błocie".

- Przepracowałem 42 lata i za 42 lata robocze, dostałem 1000 złotych emerytury. Co to dziś jest 1000 złotych? - powiedział Gienek w rozmowie z nami.

Jak podkreślił Gienek, przy takich emeryturach samo kupienie żywności w mieście byłoby ciężkim zadaniem. Na szczęście, jak przyznał rolnik, w gospodarstwie mają swoje mleko i jajka. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

"Ja się urodziłem na błocie i na błocie będę umierał"

Podczas rozmowy Gienek został zapytany, czy chciałby zamienić wieś na miasto. Rolnik przyznał, że nie dałby rady mieszkać w bloku.

- Ja mam swoją chatę, 100 metrów dalej mam drugą chatę. Ja tu jestem panem sytuacji, ja w tym bloku pier****nym to bym godzinki nie wytrzymał. Nie wytrzymałbym po prostu nerwowo. Ja tutaj mam i kurkę i konika i kaczki i kurki, żeby mi ktoś dziś powiedział, żeby rzucić to słynne błoto, to ja bym go ... Ja urodziłem się na błocie i na błocie będę umierał - zaznaczył Gienek. 

Podczas rozmowy Gienek wspominał, że na "słynnym błocie" wychowane zostały jego dzieci, a do dziś po podwórku chodzą jego ukochane zwierzęta. Gienek zupełnie nie wyobraża sobie, jak miałoby wyglądać, gdyby na jego podwórku pojawiły się dzieci z miasta.

Czy Andrzej wyprowadzi się z Plutycz?

- Jak miałbym dzieci, to nie chciałbym, żeby w błocie tym się bawiły, tak jak ja, bo tu już nie ma przyszłości. W gospodarstwo trzeba by było ogromne pieniądze zainwestować. Tu nie ma przyszłości, ludzie biorą kredyty i wtedy coś robią, a jak ja nie brałem kredytów i mam obawy do tych kredytów, to tutaj nic nie powstanie - zaznaczył Andrzej. 

Jednak pomimo takiej opinii, Andrzej nie chciałby wyjeżdżać z Plutycz. Młodszy z rolników z uśmiechem na twarzy przyznał, że zarówno tak, jak i jego tata, tak i on do miasta się nie zamierza przeprowadzać.

- Całe życie tu mieszkałem i do miasta nie pójdę. No nie pójdę - dodał. 

Poniżej zamieszczamy nagranie, w którym Gienek i Andrzej mówili o emeryturach i o życiu na wsi. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >