RolnikInfo.pl
policja konopie

fot. wroclaw.policja.gov.pl

Przyjechał na cudze pole i podejrzanie się zachowywał. Rolnik zawiadomił policję

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Na pole rolnika przyjechał nieznany mężczyzna, który zachowywał się w podejrzany sposób. Zaalarmowany właściciel ziemi zadzwonił po policję. Wkrótce okazało się, że 31-latek próbował sadzić na polu rolnika konopie indyjskie.

Nieproszony gość wskazywał, że chciał zrywać pokrzywę, jednakże w jego samochodzie funkcjonariusze odnaleźli kilka porcji marihuany. 

Nieznany mężczyzna wtargnął na pole rolnika, by sadzić konopie indyjskie

Zdarzenie, do którego doszło 11 maja 2021 roku w okolicy Siechnic (woj. dolnośląskie), zostało opisane na oficjalnej stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Zgodnie z informacjami, dyżurny otrzymał telefon od rolnika - gospodarz twierdził, że na jego polu grasuje nieznany mu mężczyzna.

Co więcej, według relacji właściciela gruntów, przybysz miał zachowywać się w podejrzany sposób. Policjanci z komisariatu w Siechnicach pojechali na miejsce, by zbadać sprawę osobiście. 

Istotne, pod wskazanym adresem funkcjonariusze natknęli się na 31-letniego mężczyznę, który przybył na wieś samochodem osobowym. Gdy policjanci chcieli do niego podejść, podejrzany zaczął się oddalać.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-7]

Kiedy jednak doszło do rozmowy między stronami, 31-latek utrzymywał, że przyjechał na pole w celu zrywania pokrzywy. Upierał się przy swojej argumentacji nawet wtedy, kiedy policjanci znaleźli w pobliżu pojemnik z sadzonkami konopi indyjskich, keramzyt i nawozy.

Dalszy rozwój sprawy

Ponieważ mężczyzna wzbudzał w policjantach uzasadnione podejrzenia, funkcjonariusze postanowili zbadać wnętrze jego samochodu. Dopiero w momencie, gdy w pojeździe znaleziono suszoną marihuanę w woreczku strunowym, wagę i przyrządy do jej palenia, 31-latek przyznał się do swojego faktycznego motywu obecności na polu.

Jak się okazuje, mężczyzna chciał zasadzić konopie indyjskie na polu rolnika. W ten sposób chciał najprawdopodobniej zapewnić sobie bezpieczeństwo przed ewentualnymi konsekwencjami nielegalnej uprawy. Rolnik, który był właścicielem gruntów, wykazał się nadzwyczajną czujnością, spostrzegając na czas intruza na polu. 

Jak przekazują policjanci w komunikacie na swojej stronie internetowej, entuzjasta nielegalnego ogrodnictwa będzie teraz odpowiadał za swoje czyny przed sądem.

W Polsce nielegalne jest posiadanie jakiejkolwiek ilości marihuany, a także hodowanie konopi indyjskich. Za dysponowanie suszem grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat. Nieco inaczej sprawa przedstawia się, gdy marihuana jest udostępniana osobom trzecim - wtedy maksymalna kara więzienia zwiększa się do dziesięciu lat. 

Co warte zaznaczenia, wśród przestępstw narkotykowych w Polsce, te związane z posiadaniem i dystrybucją marihuany są najczęstsze. Wedle statystyk Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii, w Polsce kontakt z marihuaną ma około 1,4 miliona osób rocznie.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: wroclaw.policja.gov.pl

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >