RolnikInfo.pl
rolnicy podlasie

ipla.tv / Rolnicy. Podlasie

"Jak zwykle". Mama Emilki z "Rolnicy. Podlasie" o decyzji córki ws. adopcji dziewięciu kóz

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W piątym odcinku serialu "Rolnicy. Podlasie" widzowie mieli okazję powrócić do Laszek, gdzie urzęduje rolniczka Emilka, jej mama i babcia. Kamery towarzyszyły kobietom w gospodarstwie podczas przygotowań do zimy. Jak się okazało, Emilka zdecydowała się na spontaniczną adopcję dziewięciu kóz, które były w niezbyt dobrym stanie.

Rolniczka opowiedziała historię zwierząt, a mama Emilki - zapewne przyzwyczajona do niezmierzonej miłości córki wobec zwierząt - skomentowała sprawę krótko: 

- Jak zwykle.

Emilka adoptowała dziewięć kóz w potrzebie

Emilia Korolczuk z Laszek na Podlasiu jest jedną z ulubienic widzów serialu Rolnicy. Podlasie. Zniecierpliwieni fani długo wyczekiwali, kiedy na ekrany powróci sympatyczna rolniczka. Jak się okazało, gospodarstwo w Laszkach zostało sfilmowane dopiero w piątym odcinku trzeciego sezonu serii.

W Laszkach trwały przygotowania do zimy - wiadomo, że hodowcy zwierząt zawsze mają ręce pełne roboty, czego dobitnym przykładem była praca Emilki, jej mamy i babci, które razem karmiły kozy kawałkami dyni i sianem.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-5]

Zajmując się kozami, Emilka wyznała, że - choć nie planowała podobnej rzeczy - adoptowała dziewięć kóz w potrzebie. 

- Jakiś miesiąc temu trafiło do nas dziewięć nowych kóz, wzięliśmy je z adopcji od pewnej gminy po odejściu właściciela. Burmistrz bardzo szybko chciał znaleźć dom, bo wiedział, że tam są zwierzaki w potrzebie, a taki przeciętny gospodarz nie potrafi się zająć, no ale przede wszystkim nie chce - powiedziała Emilka. 

Komentarz mamy Emilki

- Miałam telefon, pojechałam tego samego dnia i miałam je tylko zobaczyć, powiedzieć, jak się nimi opiekować, no i zapadła decyzja: kozy jadą na ranczo! - powiedziała ze śmiechem Emilka, a jej mama po chwili żartobliwie dodała:

- Jak zwykle.

- Tak, i w ciągu godzinki znalazł się transport nie wiadomo skąd, przywiózł nam tutaj te kozy - kontynuowała rolniczka. 

Jak się okazało, kozy z adopcji były w bardzo złym stanie - musiały być szczepione i odrobaczane. Były ponadto niedożywione. Niestety, pomimo najlepszych chęci, doszło również do bardzo przykrego zdarzenia - jedna z kóz wkrótce odeszła. 

- Była skrajnie zaniedbana, dostała od nas imię Nadzieja, ale niestety przeżyła u nas tylko cztery dni, bo była zbyt wycieńczona - wyjaśniła Emilia. 

Emilka z Laszek doskonale zdaje sobie sprawę, że w życiu hodowcy zwierząt są zarówno piękne, jak i trudne momenty. Jej mama, obecna przy opowieści o adoptowanych kozach, z uwagą słuchała słów córki - z pewnością zdaje sobie sprawę, jak wielką wartość dla Emilki ma ratowanie życia zwierząt w potrzebie. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Rolnicy. Podlasie

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wiejski cmentarz

Wieś

Na wiejskim cmentarzu zniszczono nie tylko drzewa. Parafia otrzymała karę finansową

Czytaj więcej >
grzyby

Wieś

Policjant wybrał się z dzieckiem na grzyby. Doszło do nietypowego spotkania

Czytaj więcej >
pożar stodoła

Wieś

Pożar stodoły. Policja aresztowała właścicielkę posesji

Czytaj więcej >
polsat rolnictwo

Wieś

Polsat zapowiedział nowy program o rolnictwie. Na wieś pojadą mieszkańcy miast

Czytaj więcej >
gospodarstwo agroturystyczne

Wieś

Tragedia w gospodarstwie agroturystycznym. Tajemnicza śmierć seniorów

Czytaj więcej >
petycja rolnik info

Wieś

Rolnicy "niezaradni i zacofani"? Petycja przeciwko kłamliwemu wizerunkowi w telewizji

Czytaj więcej >