RolnikInfo.pl > Wiadomości > Kolejna wizyta Pudy. Minister rolnictwa zachęcał do samozbiorów
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Kolejna wizyta Pudy. Minister rolnictwa zachęcał do samozbiorów

Grzegorz Puda/Twitter
Grzegorz Puda/Twitter

Po niedawnych wizytach we wsi Grajewo koło Giżycka oraz w Marianowie Brodowskim Grzegorz Puda pojawił się w gminie Tarczyn. Minister odwiedził ekologiczne gospodarstwo, gdzie zachęcał do jednego ze sposobu na skracanie łańcucha sprzedaży- do samozbiorów.

- Samozbiory to doskonały przykład krótkiego łańcucha sprzedaży, najniższa cena i wybór towaru najwyższej jakości prosto od rolnika. To także świetny sposób na ciekawą wycieczkę z rodziną - mówił Puda podczas wizyty.

Samozbiory

Minister rolnictwa i rozwoju wsi pojawił się w wielopokoleniowym gospodarstwie "Zielone Jabłuszko". Na terenie 6,6 ha gospodarstwa uprawiane są jabłonie, śliwy, grusze, wiśnie i jesienne maliny.

"Zielone Jabłuszko" jest jednym z gospodarstw, do którego można wybrać się na "samozbiory", co oznacza, że można się tam udać, by własnoręcznie zebrać owoce. W sieci np. na portalu myzbieramy.pl znajduje się wyszukiwarka, gdzie wszyscy chętni mogą znaleźć odpowiednie dla siebie gospodarstwo w okolicy.

Puda o Polskim Ładzie

Oprócz rozmów o samozbiorach Grzegorz Puda podczas pobytu w gospodarstwie mówił o Polskim Ładzie, w którym znalazły się rozwiązania dla polskich rolników. Minister przypomniał, że w programie PiS położony został nacisk na wsparcie rodzinnych gospodarstw rolnych.

- Wczoraj podczas samozbiorów, które są doskonałym przykładem krótkiego łańcucha sprzedaży, rozmawialiśmy o PolskiŁad, ustawie o Rodzinnych Gospodarstwach Rolnych, a także wyzwaniach i problemach rolnictwa ekologicznego w Polsce. Dziękuję gospodarzom za gościnę - podsumował wizytę w gospodarstwie Grzegorz Puda na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Powiązane