Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Minister Puda spotka się z Kołodziejczakiem. Agrounia wystosowała oświadczenie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

Minister Puda spotka się z Kołodziejczakiem. Agrounia wystosowała oświadczenie

puda kołodziejczak
Agrounia - materiały prasowe

Agrounia poinformowała, że 4 października 2021 roku o godzinie 12:00 w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dojdzie do spotkania Michała Kołodziejczaka i szefa resortu Grzegorza Pudy. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza rozmowa obydwu stron na temat stanu polskiej wsi i postulatów podnoszonych przez Agrounię podczas wielokrotnych protestów w całym kraju.

Wedle informacji przekazanych przez Agrounię, do ustalenia daty spotkania doszło wskutek usilnych nacisków producentów żywności na targach rolniczych w Bednarach.

Spotkanie lider Agrounii i szefa resortu rolnictwa

Rolnicy pod przewodnictwem Agrounii i jej lidera Michała Kołodziejczaka od długiego czasu sygnalizują problemy, z jakimi borykają się polscy producenci żywności i apelują do polityków klasy rządzącej o podjęcie odpowiednich kroków na rzecz ratowania polskiego rolnictwa.

Pomimo protestów, blokad dróg, wyrzucania balotów słomy przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa, apele o rozmowę między członkami Agrounii a premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą były ignorowane.

W ostatnim czasie działacze Agrounii wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że 4 października 2021 roku dojdzie w Warszawie do spotkania lidera ruchu Michała Kołodziejczaka z szefem resortu Grzegorzem Pudą.

- To pierwsze spotkanie dwustronne. Do tej pory ministerstwo spotkało się z kilkoma związkami i postulaty się rozmywały - wskazali w oświadczeniu działacze ruchu rolniczego, odwołując się zapewne do spotkania premiera i ministra rolnictwa ze związkowcami, na które nie zaproszono Michała Kołodziejczaka.

Oświadczenie Agrounii

- Wiecie że mamy waleczne serca, nie odpuścimy. Będziemy o was walczyć. Mamy rzeczy do załatwienia na już. Jesteśmy konsekwentni w tym, co robimy - zapewnili członkowie Agrounii w oświadczeniu.

W tekście działacze opisali, w jaki sposób doszło do ustalenia daty spotkania z ministrem Grzegorzem Pudą:

- Jesteśmy na targarch AGROshow w Bednarach. Pojawił się tu minister rolnictwa Grzegorz Puda. AGROunia wyszła na spotkanie z nim. Nie chciał się zatrzymać. Ochrona brutalnie próbowała odciągnąć rolników. To oni przez megafon zadawali mu niewygodne pytania. Pojawiły się flagi AGROunii. Michał Kołodziejczak zapytał wprost: kiedy minister spotka się z AGROunią. Rolnicy nie odpuścili, za każdym razem zastawiali drogę ministrowi i jego ochroniarzom. W pewnym momencie minister wymknął się z kordonu rolników. Służby zamknęły go w kontenerze na stanowisku targowym ministerstwa. Wejścia zostały obstawione. Rolnicy czekali na ministra – skandowali „Dawajcie Pudę”, „Kołodziejczak”. Nastał impas - minister zamknięty w kontenerze, rolnicy przed wejściami. Organizator targów czuł się odpowiedzialny za to co dzieje się na AGROshow. Zrobił wszystko, by doszło ustalenia terminu spotkania. Do wymiany zdań AGROunii z ministrem Pudą w końcu doszło. Zostały ustalone rozmowy w Warszawie – 4.10.2021 o godzinie 12.00 w ministerstwie. [pis. oryg. - przyp. red.] Minister Grzegorz Puda nie skomentował jeszcze sprawy w mediach, ani na swoim profilu na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Agrounia - materiały prasowe