RolnikInfo.pl
puda kołodziejczak

Agrounia - materiały prasowe

Minister Puda spotka się z Kołodziejczakiem. Agrounia wystosowała oświadczenie

26 Września 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Agrounia poinformowała, że 4 października 2021 roku o godzinie 12:00 w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dojdzie do spotkania Michała Kołodziejczaka i szefa resortu Grzegorza Pudy. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza rozmowa obydwu stron na temat stanu polskiej wsi i postulatów podnoszonych przez Agrounię podczas wielokrotnych protestów w całym kraju.

Wedle informacji przekazanych przez Agrounię, do ustalenia daty spotkania doszło wskutek usilnych nacisków producentów żywności na targach rolniczych w Bednarach.

Spotkanie lider Agrounii i szefa resortu rolnictwa

Rolnicy pod przewodnictwem Agrounii i jej lidera Michała Kołodziejczaka od długiego czasu sygnalizują problemy, z jakimi borykają się polscy producenci żywności i apelują do polityków klasy rządzącej o podjęcie odpowiednich kroków na rzecz ratowania polskiego rolnictwa.

Pomimo protestów, blokad dróg, wyrzucania balotów słomy przed gmachem Ministerstwa Rolnictwa, apele o rozmowę między członkami Agrounii a premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą były ignorowane.

W ostatnim czasie działacze Agrounii wydali oświadczenie, w którym poinformowali, że 4 października 2021 roku dojdzie w Warszawie do spotkania lidera ruchu Michała Kołodziejczaka z szefem resortu Grzegorzem Pudą.

- To pierwsze spotkanie dwustronne. Do tej pory ministerstwo spotkało się z kilkoma związkami i postulaty się rozmywały - wskazali w oświadczeniu działacze ruchu rolniczego, odwołując się zapewne do spotkania premiera i ministra rolnictwa ze związkowcami, na które nie zaproszono Michała Kołodziejczaka.

gus dochód

GUS: podano wysokość średniego dochodu z jednego hektara za ubiegły rok

CZYTAJ DALEJ

Oświadczenie Agrounii

- Wiecie że mamy waleczne serca, nie odpuścimy. Będziemy o was walczyć. Mamy rzeczy do załatwienia na już. Jesteśmy konsekwentni w tym, co robimy - zapewnili członkowie Agrounii w oświadczeniu.

W tekście działacze opisali, w jaki sposób doszło do ustalenia daty spotkania z ministrem Grzegorzem Pudą:

- Jesteśmy na targarch AGROshow w Bednarach. Pojawił się tu minister rolnictwa Grzegorz Puda. AGROunia wyszła na spotkanie z nim. Nie chciał się zatrzymać. Ochrona brutalnie próbowała odciągnąć rolników. To oni przez megafon zadawali mu niewygodne pytania. Pojawiły się flagi AGROunii. Michał Kołodziejczak zapytał wprost: kiedy minister spotka się z AGROunią. Rolnicy nie odpuścili, za każdym razem zastawiali drogę ministrowi i jego ochroniarzom. W pewnym momencie minister wymknął się z kordonu rolników. Służby zamknęły go w kontenerze na stanowisku targowym ministerstwa. Wejścia zostały obstawione. Rolnicy czekali na ministra – skandowali „Dawajcie Pudę”, „Kołodziejczak”. Nastał impas - minister zamknięty w kontenerze, rolnicy przed wejściami. Organizator targów czuł się odpowiedzialny za to co dzieje się na AGROshow. Zrobił wszystko, by doszło ustalenia terminu spotkania. Do wymiany zdań AGROunii z ministrem Pudą w końcu doszło. Zostały ustalone rozmowy w Warszawie – 4.10.2021 o godzinie 12.00 w ministerstwie. [pis. oryg. - przyp. red.]

Minister Grzegorz Puda nie skomentował jeszcze sprawy w mediach, ani na swoim profilu na Twitterze.

Czy masz wiedzę na poziomie szkoły podstawowej? Tylko 2,3% osób odpowiada poprawnie na wszystkie pytania

Pytanie 1 z 7

Pod wpływem intensywnie rozmnażających się glonów, woda w jeziorze przybiera barwę siną, brązową, zieloną. Zjawisko to nazywamy:

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Historyczne zmiany ws. KRUS. Jest już projekt ustawy

  • Rolnikowi zabroniono korzystać z własnego pola. Wszystko przez wykopaliska

  • Traktorzysta jechał obwodnicą pod prąd. Interweniowała policja

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: Agrounia - materiały prasowe

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

wieprzowina

Wiadomości

Czechy: polskie mięso nafaszerowane antybiotykiem. 60-krotne przekroczenie norm

Czytaj więcej >
agrounia kołodziejczak nawozy

Wiadomości

Agrounia będzie blokować zakłady nawozowe. Akcja rusza 11 października

Czytaj więcej >
polski ład kaczyński

Wiadomości

Ogłoszono siedem propozycji dla rolników w ramach Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Wzrosty cen energii. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos na spotkaniu państw UE

Czytaj więcej >
fermy norek

Wiadomości

Wyniki śledztwa ws. ferm norek. Padły poważne oskarżenia

Czytaj więcej >
owoce warzywa

Wiadomości

Plastikowe opakowania warzyw i owoców odejdą do lamusa? Jest interpelacja poselska

Czytaj więcej >