RolnikInfo.pl
nastolatek stodoła

olesnica998.pl

Nastolatek wszedł do stodoły. Budynek runął

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło we wsi Ostrowina - 17-latek wszedł do murowanej stodoły, która po chwili kompletnie się zawaliła. Młody człowiek został uwięziony pod gruzami doszczętnie zniszczonego budynku.

W akcji ratowniczej brała udział m.in. lokalna straż pożarna, jak i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Nastolatek z ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. 

Zawaliła się stodoła, do której wszedł nastolatek

Jak opisuje na swojej stronie internetowej portal olesnica998.pl, do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek 17 maja 2021 roku we wsi Ostrowina w gminie Oleśnica na terenie województwa dolnośląskiego.

17-letni chłopak, który przyjechał w odwiedziny do swojej babci, wszedł do stodoły z piłą i narzędziami. Według nieoficjalnych informacji miał pomagać seniorce w remoncie budynku i podczas pracy podciął piłą jedną z belek sufitu.

Chwilę później stodoła nagle się zawaliła, a drewniane belki i cegły runęły wprost na nastolatka. Na miejsce wezwano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy. Wedle relacji portalu olesnica998.pl, strażakom towarzyszył samochód rozpoznawczy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Oleśnicy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-8]

Później w Ostrowinie pojawiła się również OSP z Ligoty Polskiej, a także policja z ratownikami - medycy przybyli helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, by w jak najszybszym trybie przetransportować rannego do szpitala. 

Akcja ratunkowa

Stodoła, która uległa zawaleniu, znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie domu mieszkalnego. Pomimo spadających części konstrukcyjnych i bolesnych urazów, 17-latek w czasie przybycia służb ratowniczych był cały czas przytomny.

Spod gruzów wyciągnęli go strażacy, którzy w dalszej kolejności przekazali nastolatka pod opiekę medyków z LPR. Wedle relacji poszkodowanego, wewnątrz stodoły w momencie zawalenia, nie było nikogo oprócz niego samego.

Pomimo to przezorni strażacy zbadali gruzowisko za pomocą kamery termowizyjnej. Wkrótce druhowie potwierdzili jego relację - w momencie katastrofy budowlanej 17-latek przebywał w budynku sam.

Nastolatek poza ogólnymi zranieniami doznał zwłaszcza obrażeń kręgosłupa i miednicy. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do jednego ze szpitali na terenie Wrocławia. Informacje przekazywane przez służby nie wskazują, by ranny znajdował się w stanie zagrożenia życia.

Strażacy polecili mieszkańcom przyległego budynku, by nie przebywali wewnątrz domu do momentu potwierdzenia przez nadzór budowlany, że nie stwarza on zagrożenia. Bardzo możliwe, że wskutek zawalenia się przyległej do niego murowanej stodoły, konstrukcja domu również uległa osłabieniu. 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: olesnica998.pl

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >