Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Nie żyje 21-letni motocyklista. Zmarł po zderzeniu z opryskiwaczem
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 08.04.2024 12:48

Nie żyje 21-letni motocyklista. Zmarł po zderzeniu z opryskiwaczem

wypadek drogowy
Fot. Policja Lubelska

6 kwietnia w sobotę doszło do śmiertelnego wypadku kierowcy motocykla marki Honda, który wjechał z impetem w opryskiwacz zaczepiony pod ciągnik. Traktorzysta skręcając na pole nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku motocyklowi. Kierowca Hondy w skutek zderzenia poniósł śmierć na miejscu.
 

Kierowca ciągnika spowodował wypadek

Ciepły weekend to idealna pora na ruszenie w trasę motocyklem. Z przyjemnej aury korzysta już coraz więcej motocyklistów. Niestety wypadki z udziałem tych dwuśladów zdarzają się nagminnie. Brawura, brak zachowania ostrożności i niedostosowanie się do przepisów ruchu drogowego najczęściej kończy się tragedią.

Właśnie takie zdarzenie miało miejsce w Mętowie (woj. lubelskie) w sobotę 6 kwietnia około godziny 16:00. Jednak tym razem to kierowca ciągnika rolniczego z podczepionym opryskiwaczem, przyczynił się do spowodowania śmiertelnego wypadku motocyklisty.
 

"Nawożenie i wapnowanie w uprawach ogrodniczych”. Darmowe szkolenie Ministerstwa Rolnictwa

21 - latek uderzył w opryskiwacz. Nie przeżył wypadku

Kierujący ciągnikiem z podczepionym do niego opryskiwaczem 54 - letni mężczyzna, chcąc skręcić w lewo, nie zachował należnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku motocykliście. 21 - letni kierowca motoru marki  Honda nie zdołał wyhamować i uderzył w opryskiwacz.

Doszło do zderzenia, w wyniku którego kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu – przekazał podkomisarz Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
 

68-239458.jpg
fot. Policja Lubelska

Weekend zebrał tragiczne żniwo na tej samej drodze

W Mętowie (woj. lubelskie) na drodze wojewódzkiej nr 835, dokładnie na dwie godziny przez śmiertelnym wypadkiem kierującego motorem marki Honda, doszło do podobnego wypadku z udziałem innego motocyklisty.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem 34-latek podczas skrętu w lewo do posesji nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem kawasaki. Motocyklista w stanie bardzo ciężkim został przewieziony do szpitala. Tam zmarł – przekazał Kamil Karbowniczek dla portalu "radio.lublin.pl"

68-239453.jpg
fot. Policja Lubelska