Niewyjaśnione okoliczności nagłej śmierci pszczół. Właściciel zbiera fundusze na odbudowę pasieki
Córka pszczelarza, pani Justyna Ruczyńska, zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy , gdzie stara się zgromadzić fundusze na odbudowanie wymarłej populacji pszczół swojego ojca.
Pomoc dla pszczelarza
Choć pszczelarstwo jest wymagającą i trudną dziedziną, to istnieją osoby, które bez dbania o zdrowie i dobrostan pszczół nie wyobrażają sobie życia.
Pasjonatem miododajnych owadów jest bez wątpienia ojciec pani Justyny Ruczyńskiej, który pszczelarstwem zajmuje się od ponad trzydziestu lat. W jego imieniu córka zorganizowała zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc w odbudowaniu populacji pszczół.
Co tak naprawdę wydarzyło się w pasiece? Niestety, na obecną chwilę wiadomo tylko, że owady z dnia na dzień i bez wcześniejszych niepokojących oznak wymarły. Jak możemy przeczytać w opisie zbiórki, pszczelarz posiadał aż sto rodzin pszczelich. Nie przeżyła żadna z nich.
Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:
[ EMBED-3 ]
Jak opowiada pani Justyna o swoim ojcu - pszczoły były i pozostaną nieodłączną częścią jego życia. By jednak odbudowa tak dużej pasieki była możliwa, potrzebna jest mobilizacja wielu ludzi, którym los pszczół nie pozostaje obojętny.
Strata dla pszczelarza i ekosystemu
Jak czytamy w opisie zbiórki, wszelkie zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup pszczelich rodzin i przeznaczonego dla nich pokarmu. Potrzebnych jest 30 tysięcy złotych - na dzień 28 marca 2021 roku zebrano ponad 3 800 złotych.
Działalność człowieka jest nie lada wyzwaniem dla pszczół - owadom tym nie sprzyjają łagodne zimy (zostaje wtedy zaburzona ich aktywność), stosowanie pestycydów, środków ochrony roślin, uprawa monokultur roślinnych, a także wypalanie traw.
Jak podaje Rzeczpospolita, 75% światowej produkcji żywności zależy od kondycji pszczół i liczebności ich populacji. W samej Europie 84% gatunków roślin potrzebuje pszczół do zapylenia.
Nie trzeba zatem wyjaśniać, dlaczego obecność pszczół jest tak ważna dla ludzkości - bez tych małych owadów przyszłość rolnictwa i dalszego życia na Ziemi malować się będzie w ciemnych barwach.
Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo
Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:
-
Kontrola pociągów z drewnianymi zrębkami. SG i KAS udaremniły przemyt
-
Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej
-
Na polu nagle zapadła się ziemia. Niebywałe, jakiego odkrycia dokonał rolnik
Źródło: zrzutka.pl, rp.pl, ekologia.pl