Pożar - ciągnik
OSP Nagłowice/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 27 Marca 2021

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

W miniony czwartek w miejscowości Nagłowice w woj. świętokrzyskim zapłonął ciągnik rolniczy marki Fendt. W akcji gaśniczej na miejscu zdarzenia brały udział cztery zastępy straży pożarnej. Na szczęście, podczas zdarzenia nikt nie został ranny.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie w czwartek, 25 marca bieżącego roku wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Jak się okazało, zapłonął ciągnik rolniczy w miejscowości Nagłowice w województwie świętokrzyskim.

Fendt w ogniu

Kłęby czarnego dymu widać było już z daleka. Funkcjonariusze straży pożarnej, którzy pojawiły się w miejscowości Nagłowice na ul. Mikołaja Reja, zobaczyli ciągnik rolniczy marki Fendt, całkowicie zajęty ogniem.

Rolnicy we Francji wyszli na ulice. Gwałtowny protest przyniósł korzyśćRolnicy we Francji wyszli na ulice. Gwałtowny protest przyniósł korzyśćCzytaj dalej

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

Na miejscu straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Służby, używając dwóch prądów gaśniczych - wody oraz piany ciężkiej - ugasili pożar. W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział cztery zastępy straży pożarnej (OSP NAGŁOWICE, JRG JĘDRZEJÓW, OSP OKSA oraz JRG JĘDRZEJÓW). Na miejscu pojawili się także funkcjonariusze policji.

Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, podczas pożaru z maszyny wyciekły płyny eksploatacyjne.

Kontrola sąsiedniego budynku

Ciągnik marki Fendt zapłonął na drodze w sąsiedztwie drewnianego domu. Pracujący na miejscu zdarzenia strażacy podali jeden prąd wodny, by ochronić budynek mieszkalny.

- Po ugaszeniu pożaru, strażacy skontrolowali wnętrze zagrożonego budynku przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego nie stwierdzając podwyższonych temperatur, oraz obecności gazów niebezpiecznych - przekazał mł. kpt. Karol Błaszczyk z Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

Podczas pożaru ciągnika rolniczego nikt nie został ranny. Najprawdopodobniej ciągnik zapłonął z powodu zwarcia instalacji elektrycznej.

Zaledwie w minioną sobotę doszło do podobnego zdarzenia w Runowie pod Kórnikiem na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie ciągnik marki John Deere uległ całkowitemu zniszczeniu, o czym więcej można przeczytać.

pożar - ciągnik

Fot. KP PSP Jędrzejów

pożar - ciągnik

Fot. OSP Nagłowice/Facebook

mapa

Fot. Google Maps - Nagłowice, woj. świętokrzyskie

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, OSP Nagłowice/Facebook

Następny artykuł