Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:34

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Pożar - ciągnik
OSP Nagłowice/Facebook

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie w czwartek, 25 marca bieżącego roku wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Jak się okazało, zapłonął ciągnik rolniczy w miejscowości Nagłowice w województwie świętokrzyskim. 

Fendt w ogniu  

Kłęby czarnego dymu widać było już z daleka. Funkcjonariusze straży pożarnej, którzy pojawiły się w miejscowości Nagłowice na ul. Mikołaja Reja, zobaczyli ciągnik rolniczy marki Fendt, całkowicie zajęty ogniem.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Na miejscu straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Służby, używając dwóch prądów gaśniczych - wody oraz piany ciężkiej - ugasili pożar. W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział cztery zastępy straży pożarnej (OSP NAGŁOWICE, JRG JĘDRZEJÓW, OSP OKSA oraz JRG JĘDRZEJÓW). Na miejscu pojawili się także funkcjonariusze policji. 

Jak powiadomili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, podczas pożaru z maszyny wyciekły płyny eksploatacyjne. 

Kontrola sąsiedniego budynku 

Ciągnik marki Fendt zapłonął na drodze w sąsiedztwie drewnianego domu. Pracujący na miejscu zdarzenia strażacy podali jeden prąd wodny, by ochronić budynek mieszkalny.

- Po ugaszeniu pożaru, strażacy skontrolowali wnętrze zagrożonego budynku przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego nie stwierdzając podwyższonych temperatur, oraz obecności gazów niebezpiecznych - przekazał mł. kpt. Karol Błaszczyk z Komendy Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. 

Podczas pożaru ciągnika rolniczego nikt nie został ranny. Najprawdopodobniej ciągnik zapłonął z powodu zwarcia instalacji elektrycznej.

Zaledwie w minioną sobotę doszło do podobnego zdarzenia w Runowie pod Kórnikiem na terenie województwa wielkopolskiego, gdzie ciągnik marki John Deere uległ całkowitemu zniszczeniu, o czym więcej można przeczytać.

Fot. KP PSP Jędrzejów

Fot. OSP Nagłowice/Facebook

Fot. Google Maps - Nagłowice, woj. świętokrzyskie

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie, OSP Nagłowice/Facebook