Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Małe kangurki w pożarze budynku gospodarczego. Strażacy ruszyli na ratunek
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:38

Małe kangurki w pożarze budynku gospodarczego. Strażacy ruszyli na ratunek

pożar
Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna / Facebook

Pożar, który wybuchł w Murzynowie, miał szczęśliwe zakończenie, jednakże jest to kolejny tego typu przypadek na polskiej wsi. Pomimo zimowej pory, straż pożarna w naszym kraju codziennie mierzy się z pożarami w gospodarstwach.

 Kangury w pożarze

Mało kto spodziewałby się, że w płonącym budynku gospodarczym na polskiej wsi znajdzie małe kangury. Strażacy zazwyczaj ewakuują bydło lub trzodę chlewną - druhowie z województwa lubuskiego prawdopodobnie nigdy nie ratowali z opresji australijskich torbaczy.

Cała historia miała miejsce w zeszły wtorek, 16 lutego 2021 roku we wsi Murzynowo. O godzinie 18:10 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego we wsi. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Skwierzynie zadysponowała do zdarzenia dwa zastępy, które wsparł dodatkowy zastęp JRG z Międzyrzecza oraz zastęp OSP z Murzynowa.

Relacja strażaków

Historię opisała na swoim facebookowym profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Skwierzynie: 

Gdy dojechały nasze zastępy, okazało się, że zapaliła się słoma, która byłą ściółką na klepisku w pomieszczeniu dla małych kangurków.

Na miejscu był obecny właściciel, który wraz z przybyłymi strażakami zajął się błyskawiczną ewakuacją pięciu torbaczy. Kolejnym krokiem było wywiezienie podściółki z budynku gospodarczego i jej dogaszenie. 

Cała akcja gaśnicza trwała około godziny, po czym wszystkie zastępy strażaków mogły wrócić do swoich jednostek. W informacji OSP ze Skwierzyny nie podano dodatkowych informacji na temat stanu zdrowia małych kangurów, lecz należy podejrzewać, iż maluchy są całe i zdrowe dzięki szybkiej ewakuacji z płonącego budynku. 

Kangury są zwierzętami o zróżnicowanym wyglądzie - niektóre odmiany są maleńkie i ważą maksymalnie 1 kilogram, inne - znane z ogrodów zoologicznych - mogą ważyć nawet do 80 kilogramów.

Choć zwierzęta te nie są typowymi mieszkańcami polskiej wsi, to rolnicy (lub właściciele gospodarstw agroturystycznych) niekiedy decydują się na posiadanie egzotycznych stworzeń, takich jak strusie czy kangury.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / OSP Skwierzyna