RolnikInfo.pl
pożar

Ochotnicza Straż Pożarna Skwierzyna / Facebook

Małe kangurki w pożarze budynku gospodarczego. Strażacy ruszyli na ratunek

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W budynku gospodarczym we wsi Murzynowo zapaliła się słoma. Gdy strażacy ruszyli na ratunek, okazało się, że mieszkańcami zagrożonego budynku były małe kangurki. Na szczęście pięć egzotycznych maluchów zostało uratowanych.

Pożar, który wybuchł w Murzynowie, miał szczęśliwe zakończenie, jednakże jest to kolejny tego typu przypadek na polskiej wsi. Pomimo zimowej pory, straż pożarna w naszym kraju codziennie mierzy się z pożarami w gospodarstwach.

 Kangury w pożarze

Mało kto spodziewałby się, że w płonącym budynku gospodarczym na polskiej wsi znajdzie małe kangury. Strażacy zazwyczaj ewakuują bydło lub trzodę chlewną - druhowie z województwa lubuskiego prawdopodobnie nigdy nie ratowali z opresji australijskich torbaczy.

Cała historia miała miejsce w zeszły wtorek, 16 lutego 2021 roku we wsi Murzynowo. O godzinie 18:10 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego we wsi. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Skwierzynie zadysponowała do zdarzenia dwa zastępy, które wsparł dodatkowy zastęp JRG z Międzyrzecza oraz zastęp OSP z Murzynowa.

Relacja strażaków

Historię opisała na swoim facebookowym profilu Ochotnicza Straż Pożarna w Skwierzynie: 

Gdy dojechały nasze zastępy, okazało się, że zapaliła się słoma, która byłą ściółką na klepisku w pomieszczeniu dla małych kangurków.

Na miejscu był obecny właściciel, który wraz z przybyłymi strażakami zajął się błyskawiczną ewakuacją pięciu torbaczy. Kolejnym krokiem było wywiezienie podściółki z budynku gospodarczego i jej dogaszenie. 

Cała akcja gaśnicza trwała około godziny, po czym wszystkie zastępy strażaków mogły wrócić do swoich jednostek. W informacji OSP ze Skwierzyny nie podano dodatkowych informacji na temat stanu zdrowia małych kangurów, lecz należy podejrzewać, iż maluchy są całe i zdrowe dzięki szybkiej ewakuacji z płonącego budynku. 

Kangury są zwierzętami o zróżnicowanym wyglądzie - niektóre odmiany są maleńkie i ważą maksymalnie 1 kilogram, inne - znane z ogrodów zoologicznych - mogą ważyć nawet do 80 kilogramów.

Choć zwierzęta te nie są typowymi mieszkańcami polskiej wsi, to rolnicy (lub właściciele gospodarstw agroturystycznych) niekiedy decydują się na posiadanie egzotycznych stworzeń, takich jak strusie czy kangury.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / OSP Skwierzyna

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >