świnie
kppspradzyn.pl / fot. st. kpt. Mirosław Łopacki
Autor Magdalena Więckowska - 20 Lutego 2021

Świnie uwięzione w piwnicy. Strażacy z Radzynia Podlaskiego ruszyli na ratunek

Strażacy z Radzynia Podlaskiego z pewnością na co dzień mierzą się z nieco innymi wyzwaniami niż to, przed jakim stanęli w jednym z gospodarstw w miejscowości Biała. Do piwnicy wpadły świnie - ich właściciel nie był jednak w stanie samodzielnie ich stamtąd wydobyć.

Całe zdarzenie ze świniami opisała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim. Obecnie wiadomo, że świniom udało się pomóc, a zwierzęta są bezpieczne.

Świnie w opałach

Całe zdarzenie miało miejsce 17 lutego w miejscowości Biała w gminie Radzyń Podlaski na terenie województwa lubelskiego.

Około godziny 15:50 strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymali zgłoszenie o świniach uwięzionych w piwnicy.

Opisywana piwnica znajdowała się wewnątrz budynku inwentarskiego, w którym przebywały świnie. Jak doszło do tego, że zwierzęta znalazły się w piwnicy? Najprawdopodobniej właściciel niedostatecznie zabezpieczył otwór przed ciekawością swoich podopiecznych.

Magda z Magda z "Rolnik szuka żony" ogłosiła zaręczyny. Teraz przed rolniczką unieważnienie ślubu kościelnegoCzytaj dalej

Rolnik nie był w stanie samodzielnie wydobyć świń z piwnicy - znajdowała się ona poniżej poziomu budynku inwentarskiego, a same świnie były z pewnością przestraszone do tego stopnia, że ich pochwycenie w pojedynkę było karkołomnym przedsięwzięciem.

Akcja strażaków

Na miejsce przybyli strażacy. W komunikacie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim napisano:

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu zwierząt z piwnicy za pomocą lin.

Choć komunikat na stronie KP PSP w Radzyniu Podlaskim jest zwięzły i nie przedstawiono w nim, jak długo trwała akcja ratownicza, to można przypuszczać, że nie było to łatwe zadanie dla strażaków.

Jak podano w informacji na portalu straży pożarnej, właściciel został pouczony o konieczności właściwego zabezpieczenia otworu piwnicy.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: kppspradzyn.pl

Następny artykuł