Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Pożar budynku inwentarskiego. Zginęło niemal 40 krów
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 17.05.2024 10:52

Pożar budynku inwentarskiego. Zginęło niemal 40 krów

gaszenie pożaru
fot. Komenda Miejska PSP w Koninie

W środę 15 maja doszło do wybuchu pożaru w budynku inwentarskim w miejscowości Wojciechowo w gminie Wierzbinek. Ogień objął cały budynek, w którym znajdowały się zwierzęta hodowlane. Właściciel ocalił 40 sztuk bydła, niestety po ugaszeniu okazało się, że prawie drugie tyle nie przeżyło starcia z ogniem. 
 

Wojciechowo. Pożar obory

W środę 15 maja, tuż po godzinie 18:00 doszło do wybuchu pożaru obory. Pożar miał miejsce w miejscowości Wojciechowo w gminie Wierzbinek (powiat koniński). 

Zgłoszenie otrzymał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Na miejsce rozdysponowano odpowiednie służby ratunkowe.
 

Wyjątkowa oferta Biedronki. Tylko do soboty, trzeba się spieszyć

Wojciechowo. Pożar objął cały budynek

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy stwierdzili, iż ogień zdążył rozprzestrzenić się na cały budynek inwentarski. W środku znajdowały się krowy.

Zanim straż pożarna dojechała do gospodarstwa, właściciel zdążył wyprowadzić z ogarniętej płomieniami obory 40 sztuk bydła. 
 

Wojciechowo. W pożarze zginęły krowy

Działania straży pożarnej polegały na podaniu wody bezpośrednio na palący się budynek. Po ugaszeniu okazało się, że w budynku inwentarskim znajdowało się jeszcze 38 krów. Wszystkie padły. 

Nie wiadomo z jakiej przyczyny doszło do pożaru obory. Na miejscu zdarzenia udział brały jednostki straży pożarnej z OSP Sompolno, OSP Boguszyce, OSP Piotrków Kujawski, OSP Ziemięcin, OSP Ślesin. Pomagali również strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie, z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Radziejowie oraz druhowie z OSP Wierzbinek.