RolnikInfo.pl > Krowy

Krowy

Krowa – dorosła samica bydła domowego oraz żubra, tura, bawołów i innych gatunków z rodziny wołowatych.

krowy na polu
26.08.2023 17:49 Era wielkich graczy? Małe mleczarnie w ogniu konsolidacji

Sektor mleczarski w Polsce staje w obliczu dynamicznych zmian, a rosnąca liczba przejęć w branży jest wyraźnie widoczna od początku bieżącego roku. Nowe połączenia i fuzje firm mleczarskich stają się coraz bardziej powszechne, co skutkuje zarówno wieloma wyzwaniami, jak i nowymi możliwościami.

Robert Telus, Ryszard Bartosik i Krzysztof Ciecióra
25.08.2023 11:45 Czy skup masła i mleka w proszku uratuje branżę mleczarską?

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus poinformował na ostatniej konferencji prasowej o rozpoczęciu skupu masła i mleka odtłuszczonego w proszku. Czy w obliczu wielkiego kryzysu branży mleczarskiej, działania rządu przyniosą jakiekolwiek skutki? 

Krowa
25.08.2023 08:00 Produkcja roślinna i zwierzęca zostanie rozdzielona? Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie

Po wielokrotnych apelach rolników Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wreszcie podjęło decyzję w sprawie szacowania strat suszowych. Podczas wtorkowej konferencji prasowej szef resortu rolnictwa Robert Telus zapowiedział rozdzielenie produkcji roślinnej od zwierzęcej. 

Mleko nalewane do szklanki
18.08.2023 14:10 Nabiał, który leczy? Polsko-chiński zespół badaczy opracowuje nowe produkty mleczne

Wielkie osiągnięcie badaczy z Polski oraz Chin może mieć ogromne znaczenie w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Wszystko za sprawą opracowania nowego sposobu pozyskiwania białka z produktów mlecznych. 

None
17.08.2023 14:05 Aplikacja internetowa dla producentów mleka. Czy warto być jej użytkownikiem?

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka zachęca właścicieli bydła mających swoje sztuki pod oceną wartości użytkowej do zarządzania stadem za pośrednictwem autorskiego programu internetowego. Stado OnLine to aplikacja, której możliwości są stale poszerzane i udoskonalane. Co więcej, wielu polskich gospodarzy może korzystać z niej bezpłatnie. 

Krowy na pastwisku
04.08.2023 08:00 Branża mleczarska chyli się ku upadkowi?

Hodowcy bydła mlecznego alarmują od dłuższego czasu o coraz mniej opłacalnej produkcji mleka. Problemy rosną z dnia na dzień, a rozwiązań przynoszących ulgę rolnikom jak nie było, tak nie ma. 

Krowa
22.07.2023 14:00 Strategia Polska Wołowina 2030. Rolnicy mają możliwość zgłaszania uwag

Rada Sektora Wołowiny poinformowała o rozpoczęciu prac nad Strategią Polska Wołowina 2030. Dodatkowo członkowie RSW zaprosili rolników do zgłaszania swych uwag i komentarzy. 

krowy
22.07.2023 11:00 Wyłączenie krów z planu ograniczenia emisji. PE zagłosował

Posłowie do Parlamentu Europejskiego przyjęli swoje stanowisko w sprawie planu Komisji Europejskiej dotyczącego ograniczenia zanieczyszczeń w sektorze przemysłowym. Głosowanie przyniosło decyzję o wyłączeniu hodowli bydła z tego planu. To, czy bydło będzie wyłączone z planu ogarniaczania emisji, jest nadal kwestią otwartą. 

Krowa
02.07.2023 08:00 Czy UOKiK poprawi sytuację dostawców mleka spółdzielni Mlekpol?

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zobowiązał Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol do zaprzestania nieuczciwych praktyk wobec dostawców mleka. Czy sytuacja na rynku przemysłu mleczarskiego ulegnie poprawie? 

flaga Chin
21.06.2023 12:53 Chiny zdecydowały ws. polskiej wołowiny. Zmiana po 22 latach

Chiny poinformowały o zniesieniu zakazu importu z Polski wołowiny z kością ze zwierząt w wieku do 30 miesięcy. Zakaz importu trwał przez ostatnie 22 lata. Przedstawiciele polskiego rządu oraz unijnych instytucji wysłali do Pekinu swoich specjalistów, którzy przeprowadzili szczegółową ocenę polskich standardów związanych ze zdrowiem zwierząt i kwarantanną. Pozytywne wyniki tej oceny skłoniły Chiny do zmiany swojego stanowiska.

Krowa
18.06.2023 08:00 Wielkie osiągnięcia hodowców bydła mlecznego – Polska w ścisłej czołówce Europy

Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik poinformował w ostatnim czasie, że polscy producenci mleka znajdują się obecnie w czołówce Europy, a osiągnięcia opolskich hodowców, którzy potrafią rocznie osiągać wyniki przekraczające 10 tys. kg mleka od krowy, stawiają ich w ścisłej czołówce.

Krowy
17.06.2023 08:00 Ustawa hiszpańska budzi kontrowersje – na czym polega problem?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje obecnie nad wdrożeniem rozwiązań tzw. ustawy hiszpańskiej, która miałaby zostać zaadaptowana do polskiego prawodawstwa. Ustawa budzi jednak szereg wątpliwości wśród rolników.

krowa
25.05.2023 11:00 Najnowsze zalecenia dot. krów mlecznych i ptaków. EFSA informuje

Zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dobrostanu zwierząt opublikowanymi w najnowszych opiniach naukowych Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) krowy mleczne, kaczki, gęsi i przepiórki potrzebują większej przestrzeni życiowej. Bydło nie powinno być utrzymywane w chowie uwięziowym, a ptaki – w systemie klatkowym.

krowa
19.06.2022 02:02 Krowa zaklinowała się w żłobie. Na pomoc ruszyli strażacy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie poinformowała w ostatnich dniach o nietypowej interwencji w jednej z miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego: w gospodarstwie do żłobu weszła krowa. Wkrótce okazało się, że zwierzę nie jest w stanie o własnych siłach wyjść z potrzasku. Na pomoc krowie ruszyły dwa zastępy strażaków. Krowa utknęła w żłobieInformację o ewakuacji krowy ze żłobu przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie na swojej oficjalnej stronie internetowej. Z relacji strażaków wynika, że do zdarzenia doszło w jednym z gospodarstw w miejscowości Pełczyce (pow. staszowski, woj. świętokrzyskie). Po otrzymaniu zgłoszenia o krowie, która zaklinowała się w żłobie i nie jest w stanie go opuścić o własnych siłach, na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Przybyli na miejsce druhowie z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych usunęli metalową barierkę, która oddzielała ich od uwięzionej w żłobie krowy. Następnie założyli pasy zabezpieczające wokół zwierzęcia i pomogli mu opuścić pułapkę. Krowa została po tym przekazana pod opiekę właściciela.

myśliwy krowa
19.03.2022 02:44 Myśliwy pomylił krowę ze zwierzyną łowną. Dramat rolnika

Komenda Powiatowa Policji w Końskich poinformowała o feralnym zdarzeniu, które miało miejsce na obszarach wiejskich na terenie województwa świętokrzyskiego: myśliwy strzelił do jałówki, sądząc, że celuje do zwierzyny łownej. Zwierzę gospodarskie zginęło na oczach przerażonego właściciela. Myśliwy pomylił jałówkę ze zwierzyną łownąNiewłaściwa ocena sytuacji w przypadku myśliwego może mieć tragiczne konsekwencje dla innych ludzi lub zwierząt, o czym przekonał się w ostatnich dniach rolnik z województwa świętokrzyskiego. Jak relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Końskich, w sobotę 25 września 41-letni myśliwy wybrał się na polowanie na terenie gminy Gowarczów. W pewnym momencie ujrzał - jak mu się zdawało - zwierzynę łowną. Po chwili mężczyzna strzelił do zwierzęcia, a kula bezbłędnie dosięgła swojej ofiary. Problem w tym, że postrzelona jałówka wcale nie była zwierzyną łowną, a całe zajście obserwował przerażony właściciel krowy.

ubojnia
19.03.2022 02:43 Szereg rażących nieprawidłowości w ubojni. Lekarz weterynarii nie reagował?

Według kontroli przeprowadzonej w ubojni zwierząt na Pomorzu, wobec bydła dopuszczano się bestialskich aktów przemocy, a mięso było zanieczyszczone kałem. Właściciel ubojni nie zgadza się z tymi informacjami. Sprawą zajęła się policja i Izba Lekarsko-Weterynaryjna. Porażające wyniki kontroli ubojni zwierząt Portal GP24 dotarł do nieprawdopodobnych informacji, które dotyczą wyników kontroli jednej z ubojni zwierząt w gminie Lipnica na terenie województwa pomorskiego. Kontrola miała wykazać, że powiatowy lekarz weterynarii nie sprawował należytej opieki nad zakładem, w czego wyniku do obrotu trafiało mięso zanieczyszczone kałem. Towar posiadał nieczystości w chłodniach, a także podczas obróbki poubojowej. Warto dodać, że opisywana wołowina była sygnowana znakiem jakości zdrowotnej i była przeznaczona do dalszego obrotu.Co więcej, na terenie zakładu stosowano metody, które mogły doprowadzić do niebezpiecznego skażenia mięsa. Chodzi mianowicie o trutki przeciw gryzoniom, które były umieszczone w taki sposób, że substancje mogły zostać spożyte przez zabijane zwierzęta i - w dalszej konsekwencji - przez ludzi.

krowy
19.03.2022 02:42 W oborę uderzył piorun. Część krów zginęła w płomieniach

Każdego dnia z polskiej wsi dochodzą sygnały o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach w gospodarstwach rolnych. Przykrą informacją podzielił się portal halogorlice.info - w wyniku uderzenia pioruna zapaliła się obora, w której znajdowało się bydło. Jak podają media, trzy krowy zginęły w pożarze; trzy kolejne przeżyły, jednak zostały dotkliwie poparzone. Dramat krów w płonącej oborzeDo przerażającego zdarzenia doszło w poniedziałek 9 sierpnia 2021 roku w jednym z gospodarstw w Szymbarku (gm. Gorlice, woj. małopolskie). Chwilę przed godziną 4:00 nad ranem służby otrzymały informację o płonącej oborze, w której znajdowało się bydło. Pożar z każdą minutą przybierał na sile, toteż na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej z JRG Szymbark, OSP Szymbark, OSP Bielanka, OSP Bystra i OSP Ropa.

krowa
19.03.2022 02:41 Wziął krowę z nagrzanego pastwiska do monopolowego. Właściciel oskarża go o kradzież

Historia, jaka miała miejsce we wsi Majdan Golczański, z pewnością zostanie zapamiętana przez okolicznych mieszkańców na długi czas. Pan Tadeusz, zauważywszy krowę stojącą w pełnym słońcu na pastwisku sąsiada, uciął jej sznur i darował wolność. Zwierzę poszło za 65-latkiem do sklepu, gdzie ten kupił sobie piwo. Problem w tym, że krowa należała do sąsiada pana Tadeusza, a 65-latek napoił ją nie tylko wodą, ale poczęstował również piwem. Krowa sąsiada poszła na piwoW ostatnich dniach mieszkańcy Polski mierzą się z wyjątkowo dotkliwymi upałami, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Wysokie temperatury są również uciążliwe dla zwierząt gospodarskich. Nic zatem dziwnego, że 65-letni pan Tadeusz z Majdanu Golczańskiego (gmina jarocin, województwo podkarpackie) zauważywszy krowę stojącą uwiązaną na pastwisku w pełnym słońcu, poczuł współczucie dla zwierzęcia zmęczonego upałem. Mężczyzna nie postąpił jednak w legalny sposób - krowa bowiem nie należała do niego, a pan Tadeusz bez wiedzy i zgody sąsiada przeciął uwięź, na którym było zwierzę. Później oswobodziciel krowy wsiadł na rower i udał się do sklepu, gdzie chciał kupić sobie piwo. Wedle relacji świadków, zwierzę udało się za nim.

byk
19.03.2022 02:41 Byk zaatakował rolnika. Do gospodarstwa przyleciał śmigłowiec LPR

Wypadki w gospodarstwach mające miejsce podczas kontaktu ze zwierzętami nie są niestety rzadkością. Jak podaje portal sadeczanin.info, w ostatnich dniach we wsi Naszacowice doszło do dramatycznego zdarzenia - byk zaatakował i poturbował właściciela. 58-latek doznał bardzo dotkliwych obrażeń ciała. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dantejskie sceny z bykiem w roli głównejSytuację, która miała miejsce w jednym z gospodarstw we wsi Naszacowice (gmina Podegrodzie, województwo małopolskie) opisał lokalny portal sadeczanin.info. 58-letni właściciel bydła znajdował się nieopodal byka - w pewnym momencie zwierzę zaatakowało rolnika, dotkliwie go raniąc. Nie wiadomo jednak, czy do zdarzenia doszło na pastwisku, czy też w oborze. Jak podają dziennikarze portalu sadeczanin.info, na miejscu obecni byli również świadkowie dramatycznych scen - to właśnie oni zadzwonili po pomoc medyczną.

cielna krowa
19.03.2022 02:40 Cielna krowa spuchła i padła. Niewyobrażalny powód śmierci zwierzęcia

Jak przekazuje portal agropolska.pl, w jednym z gospodarstw w województwie podkarpackim nieoczekiwanie padła cielna krowa. Istnieją poważne podejrzenia, że za śmiercią zwierzęcia stał atak żmii zygzakowatej. Gospodarz z powiatu krośnieńskiego wskazuje, że zdaniem weterynarza prawie na pewno powodem smutnego finału był atak jadowitego gada. Żmija ukąsiła cielną krowęDo dramatycznego zdarzenia doszło w powiecie krośnieńskim na terenie województwa podkarpackiego. Jak relacjonuje agropolska.pl, rolnik z jednego z tamtejszych gospodarstw zauważył, iż jego krowie niepokojąco spuchła przednia noga. Co więcej, zwierzę miało wyraźne trudności z oddychaniem. Chwilę później krowa padła. Jej właściciel wyznał, że po ustaniu jej czynności życiowych płód przez pewien czas nadal się poruszał - ciąża trwała wówczas już osiem miesięcy. Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który stwierdził, że nieomal na pewno przyczyną śmierci cielnej krowy było ugryzienie żmii zygzakowatej.

krowa
19.03.2022 02:40 Tłumy jak w Plutyczach, przedziwna krowa robi furorę. Dla niej na wieś przyjeżdżają tysiące ludzi

Choć entuzjaści bydła z pewnością potwierdzą, że każda krowa ma swój niepowtarzalny urok, to pochodząca z Bangladeszu Rani jest za sprawą swojego wyglądu absolutnie wyjątkowa. Krowa cechuje się bowiem nietypowymi rozmiarami - urodziła się znacząco mniejsza w porównaniu do innych przedstawicielek swojego gatunku. Właściciel Rani twierdzi, że jego podopieczna jest najmniejszą krową na świecie - waży tylko 26 kilogramów i mierzy zaledwie pół metra wysokości. Minikrowa, która robi furorę w BangladeszuNiedaleko stolicy Bandladeszu - Dhaki - znajduje się wieś, w której urodziła się najmniejsza krowa świata. Ważącej 26 kilogramów i mierzącej zaledwie pół metra wysokości krowie właściciele nadali imię Rani. Wieść o narodzinach niespotykanej krowy obiegła okolicę z prędkością światła. Niewielka miejscowość w Bangladeszu może poszczycić się teraz tak dużym zainteresowaniem odwiedzających jak słynne podlaskie Plutycze.

cielę
19.03.2022 02:40 Krowa urodziła giganta. Cielę z Anglii stało się ewenementem

Świat zwierząt - również tych gospodarskich - pełen jest zaskoczeń i osobliwych zdarzeń. Niemałe zdziwienie wywołały narodziny cielęcia na jednej z angielskich farm, które ważyło aż 105 kilogramów. Ze względu na rozmiary młodego byczka, lekarz weterynarii przeprowadził na jego mamie cesarskie cięcie.

bydło
19.03.2022 02:40 Rolnicy oszukani przez kupców bydła. Mają związane ręce

Życie pisze zaskakujące scenariusze - niestety nie zawsze w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Jak opisuje jeden z reportaży Interwencji Polsatu, dwóch rolników spod Płońska sprzedało kontrahentowi pięć byków o łącznej wartości 26 tysięcy złotych. Zwierzęta zostały zabrane, lecz firma z Glinojecka nigdy za nie nie zapłaciła. Hodowcy bydła są teraz w dramatycznej sytuacji - okazuje się, że prawo wcale nie pomaga im w odzyskaniu zaległych płatności. Byki zostały zabrane, rolnicy nigdy nie zobaczyli swoich pieniędzyPan Zbigniew i jego syn - Arkadiusz - z pewnością nie podejrzewali, że ich dobrze prosperujące gospodarstwo rolne pod Płońskiem na Mazowszu zostanie pogrzebane przez nieuczciwe praktyki handlowe partnerów biznesowych. Choć starszy z rolników przepisał gospodarstwo na swojego syna, to mężczyźni prowadzili je wspólnie. Pewnego dnia chcieli sprzedać hodowane przez siebie byki pewnej firmie z Glinojecka. Choć właścicielką przedsiębiorstwa była kobieta, wszystkie interesy załatwiał osobiście jej mąż. Po ustaleniu warunków transakcji pięć byków o wartości 26 tysięcy złotych zostało zabranych przez nowych właścicieli. Wtedy też zaczęły się problemy rolników.

byczek
19.03.2022 02:40 Podał cenę za byczka. "Za darmo to by wszyscy chcieli"

Spory między rolnikami nie należą do rzadkości, zwłaszcza, jeśli dotyczą wyceny zwierząt i innych produktów rolno-spożywczych. Na jednej z grup w mediach społecznościowych pojawił się post internauty, który zadał pytanie dotyczące wyceny młodego byczka. Jak można się domyślać, podana kwota - 1700 złotych - wzbudziła skrajne emocje rolników. - Niektórym ludziom chyba się w głowie przewraca, żeby cenić 1700 [złotych - przyp. red] za byczka. Co wy na to? - zapytał autor wpisu. "Niektórym się w głowie przewraca", a niektórzy "chcą za darmo"Chów zwierząt jest niezwykle wymagającym zajęciem, które angażuje rolnika przez całą dobę - choroby młodych i matek, dobór odpowiedniego żywienia, różne nieprzewidziane sytuacje - są to typowe zmagania, z którymi na co dzień mierzą się hodowcy. Na jednej z popularnych grup w mediach społecznościowych pojawił się wpis rolnika, który zapytał innych grupowiczów: - Niektórym ludziom chyba się w głowie przewraca, żeby cenić 1700 [złotych - przyp. red] za byczka. Co wy na to? Na odpowiedź internautów nie trzeba było czekać. >

cielęta
19.03.2022 02:40 Kierowca przewoził cielęta. Pracownicy WITD wykryli poważny problem

Przewóz zwierząt jest bardzo odpowiedzialnym i wymagającym zajęciem - pojazdy przeznaczone do tego typu podróży muszą bezwzględnie spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Niestety niekiedy okazuje się, że masa całkowita pojazdu ze zwierzętami jest zbyt duża - do tego typu sytuacji doszło w ostatnich dniach w Wielkopolsce. Do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca przewożący młode byki - pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego odkryli, że całkowita masa pojazdu przekraczała dopuszczalne normy o 1,2 tony. Kontrola podczas przewozu cielątSprawa została opisana na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Jak możemy dowiedzieć się z komunikatu służb, do zatrzymania pojazdu przewożącego młode byczki doszło w poniedziałek 21 czerwca 2021 roku. Choć kontrola miała mieć charakter rutynowy, to rzuciła światło na poważne wykroczenie - okazało się bowiem, że całkowita masa pojazdu znacznie odbiegała od przyjętych norm. Jak podają pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, w punkcie kontroli wagowej w Topólce okazało się, że pojazd ważył 4,7 tony - czyli aż o 1,2 tony więcej, niż zezwalają na to przepisy.

brytyjski rolnik
19.03.2022 02:39 Brytyjski rolnik bogaci się w zaskakujący sposób. Wszystko dzięki krowom

Dzięki zaawansowanym technologiom każdy z nas może znaleźć nowy sposób na to, by podreperować domowy budżet, a nawet wznieść jakość swojego codziennego życia na kompletnie nowy poziom. Co ciekawe, jeden z brytyjskich rolników postanowił połączyć handel obornikiem z pozyskiwaniem kryptowalut. Philip Hughes hoduje krowy, a z ich odchodów produkuje metan. Wyprodukowaną w ten sposób energię wykorzystuje na tzw. kopanie kryptowalut z pomocą zaawansowanego sprzętu komputerowego. Pomysłowy rolnik znalazł sposób na dodatkowy zarobekNie będzie tajemnicą jeśli powiemy, że rynek kryptowalut jest ryzykowny i mało przewidywalny - mimo to nie brakuje osób, które chcą inwestować w wirtualne złoto. Nie każdy wie, jak prawidłowo zabrać się do tego zajęcia, a jeszcze mniej osób zdaje sobie sprawę, że pozyskiwanie kryptowalut można świetnie połączyć z rolnictwem. Brytyjski rolnik Philip Hughes jest hodowcą krów - biznes ten od pokoleń prowadzi cała jego rodzina. W pewnym momencie mężczyzna postanowił powiązać produkcję metanu z obornika swoich zwierząt z kopaniem kryptowalut. Czym jednak jest wspomniane kopanie kryptowalut? Zgodnie z współczesnym językiem ekonomii jest to proces, w którym zaawansowane komputery przeprowadzają skomplikowane obliczenia matematyczne - w ich wyniku można (choć nie jest to gwarantowane) otrzymać kolejną monetę wybranej kryptowaluty.

obora
19.03.2022 02:39 Sąsiadów zaniepokoił odór z obory. Prawdę o krowach odkryli weterynarze

W ostatnich dniach na Podlasiu dokonano porażającego odkrycia: mieszkańcy wsi, zaniepokojeni odorem wydobywającym się z obory w okolicy, zainteresowali się krowami sąsiada. Po sprowadzeniu na miejsce służb weterynaryjnych okazało się, że w pomieszczeniu tkwi siedem ciał martwych krów i dwadzieścia innych, skrajnie zaniedbanych sztuk bydła. Makabryczne odkrycie na PodlasiuChoć wydaje się oczywistym, że hodowcy zwierząt pilnują dobrostanu swoich podopiecznych jak oka w głowie, to - jak widać - istnieją od tej reguły smutne wyjątki. W województwie podlaskim, w jednej ze wsi położonych w okolicy miejscowości Suraż, sąsiedzi przyczynili się do odkrycia porażających skutków bezmyślności właściciela zwierząt. Pierwszą niepokojącą oznaką był intensywny, brzydki zapach, wydobywający się z obory na posesji sąsiada. Mieszkańcy wsi postanowili poinformować o podejrzanym fakcie służby weterynaryjne. Niestety, przybyli na miejsce lekarze weterynarii wkroczyli do opisywanej stodoły i odkryli makabryczny widok - siedem martwych sztuk bydła, a także dwadzieścia żywych, lecz skrajnie odwodnionych, zaniedbanych krów.

krowy
19.03.2022 02:39 Powiedziała, że umie doić krowy. Internauta: "Gdzie takie kobiety się podziewają, wszystko ucieka do miasta"

Dyskusje internautów na grupach rolniczych w mediach społecznościowych precyzyjnie odzwierciedlają problemy, z jakimi mierzy się obecnie polska wieś. Pod ogłoszeniem z ofertą pracy związaną z dojeniem krów, swoje usługi zaproponowała młoda dziewczyna. Z pewnością jednak nie spodziewała się tak nietypowej reakcji ze strony innych mężczyzn w grupie społecznościowej. Internauci byli wyraźnie zdziwieni tym, że młoda kobieta ma pięcioletnie doświadczenie w dojeniu krów. Ze strony rolników słychać było również ubolewanie, że większość pań wyjeżdża ze wsi i rezygnuje z wiązania swojej przyszłości z rolnictwem. Zdziwienie męskiej części grupyNie od dziś wiadomo, że w rolnictwie aktywnie pracują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Rolnicy mówią konkretnie - zadania w gospodarstwie muszą być wykonane, a praca nie cierpi ociągania się i jakichkolwiek taryf ulgowych. Mimo to sam fakt, że do pracy w dużych gospodarstwach rolnych zgłaszają się młode kobiety, dziwi niekiedy samych rolników. Na jednej z popularnych grup w mediach społecznościowych pojawiło się ogłoszenie z ofertą pracy: >Na odpowiedzi ze strony zainteresowanych nie trzeba było długo czekać. Wśród chętnych do pracy znalazła się również młoda kobieta, która napisała: >Można powiedzieć, że internautka zdawała się być doskonałą osobą do podjęcia pracy w gospodarstwie. Co ciekawe, pod jej komentarzem pojawiła się zaskakująca wymiana zdań męskiej części grupy społecznościowej.

  • 1
  • 2