Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Wypadek w powiecie bocheńskim. Maszyna wciągnęła rękę kobiety
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 15.05.2024 13:39

Wypadek w powiecie bocheńskim. Maszyna wciągnęła rękę kobiety

wypadek rolniczy
fot. OSP Zbydniów

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 13 maja przed godziną 15:00. Służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku w udziałem kobiety w miejscowości Brzezowa. Na miejscu okazało się, że podczas obsługi siewnika ręka 37-letniej kobiety została wciągnięta przez maszynę rolniczą. Poszkodowaną zabrano do szpitala, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
 

Brzezowa. Wypadek podczas prac gospodarczych

13 maja w poniedziałek doszło do dramatycznej sytuacji w miejscowości Brzezowa (gmina Łapanów, powiat bocheński). Na chwilę przez godziną 15:00 do dyżurnego straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych.

Na miejsce zdarzenia rozdysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Bochnia, OSP KSRG Łapanów oraz OSP Zbydniów. 

Rolnicy mają dość, rozpoczęli strajk głodowy w Sejmie. "Żądamy tego spotkania"

Brzezowa. Ręka kobiety wciągnięta przez siewnik

Całe zdarzenie miało miejsce ok. godz. 14:45. 37-letnia kobieta, przegarniając soję w siewniku, włożyła rękę do środka, a pracująca maszyna wciągnęła kończynę operatorki.

Działania straży pożarnej polegały na użyciu m.in. sprzętu hydraulicznego, dzięki któremu udało się uwolnić rękę kobiety z maszyny rolniczej. 

 

Brzezowa. Kobieta zabrana do szpitala

Na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, która od razu po uwolnieniu z uścisku siewnika kończyny, niezwłocznie zabrała poszkodowaną do szpitala. Tam poddano 37-latkę szczegółowym badaniom.

Życiu kobiety na szczęście nic nie zagraża. Szybka reakcja strażaków ocaliła poszkodowanej życie. Dokładne okoliczności wypadku badają funkcjonariusze bocheńskiej policji.