RolnikInfo.pl
puda grzegorz

Piotr Molecki/East News

Pogorzelcy z Nowej Białej otrzymali nowy sprzęt od ministra rolnictwa. Wieś podnosi się z kolan

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

We wtorek 3 sierpnia 2021 roku minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda przekazał niezbędny sprzęt poszkodowanym rolnikom z Nowej Białej, którzy utracili swój dobytek w wyniku ogromnego pożaru 19 czerwca 2021 roku.

Poza schładzarkami, dojarkami i śrutownikiem, podnoszącym się po tragedii mieszkańcom ofiarowano również przybory szkolne dla dzieci i torby medyczne dla lokalnej straży pożarnej.

Minister przekazał maszyny pogorzelcom z Nowej Białej

19 czerwca 2021 roku we wsi Nowa Biała wybuchł gigantyczny pożar w województwie małopolskim. Zniszczenia dokonane przez szalejący żywioł okazały się być ogromne, niszcząc nie tylko domy mieszkalne, ale również gospodarstwa rolne.

Szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda udał się do Nowej Białej we wtorek 3 sierpnia 2021 roku, by przekazać gospodarzom sprzęt niezbędny do dalszej produkcji rolnej.

Warto dodać, że każde poszkodowane gospodarstwo otrzymało pod koniec lipca 100 tysięcy złotych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego.

worki

Sześć worków z martwymi kurczakami. Porażające odkrycie w rzece

CZYTAJ DALEJ

Ponadto pogorzelcy mogą liczyć na pomoc ze strony Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - odroczone (lub nawet umorzone) zostaną terminy płatności składem ubezpieczeniowych.

Dramatyczny pożar w Nowej Białej

Choć pożar w miejscowości Nowa Biała miał miejsce 19 czerwca 2021 roku, to skutki dramatu przez okolicznych mieszkańców odczuwalne są po dziś dzień.

Ogień rozprzestrzenił się na 25 domów, które zamieszkiwało w sumie 110 osób. Żywioł nie oszczędził również zabudowań gospodarczych. Ze względów bezpieczeństwa, po pożarze służby nakazały rozebrać trzynaście domów.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 400 strażaków w 107 jednostkach Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z dziewięciu okolicznych powiatów.

Pogorzelcy w pierwszej kolejności zabrali się za naprawianie zabudowań gospodarczych, by zminimalizować ryzyko przyszłych strat w czasie sezonu rolnego. Czy poszkodowanym, którzy stracili dach nad głową, uda się wkrótce zbudować swoje domy na nowo?

Powrót do codzienności z pewnością zajmie mieszkańcom Nowej Białej sporo czasu - najważniejsze jest jednak, że siłą woli chcą walczyć o lepsze jutro dla siebie i swoich rodzin.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

  • Klamka zapadła. Rząd określił szesnaście nieuczciwych praktyk w handlu

  • Andrzej pozuje na tle skoszonej trawy. Pojawiły się przedziwne słowa

  • Nocna podróż samochodem przez wieś. Na drogę wtargnęła krowa

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: portalspozywczy.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

cpk rolnicy

Wiadomości

Alarmujące informacje ws. CPK. Jaki los czeka rolników?

Czytaj więcej >
pzł polski związek łowiecki

Wiadomości

PZŁ o utrudnieniach w procesie zwalczania ASF. Wspomniano o rolnictwie wielkoobszarowym

Czytaj więcej >
kołodziejczak strajk

Wiadomości

Agrounia i personel medyczny dalej strajkują. Kołodziejczak skrytykował pewną grupę zawodową

Czytaj więcej >
premier mateusz morawiecki

Wiadomości

Premier: nowy system ubezpieczeń dla rolników już w październiku

Czytaj więcej >
ubojnia

Wiadomości

Szereg rażących nieprawidłowości w ubojni. Lekarz weterynarii nie reagował?

Czytaj więcej >
strajk medyków agrounia

Wiadomości

Agrounia strajkuje z medykami. Policja znalazła niepokojący ładunek w busie

Czytaj więcej >