Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Zwierzęta > Nocna podróż samochodem przez wieś. Na drogę wtargnęła krowa
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Nocna podróż samochodem przez wieś. Na drogę wtargnęła krowa

auto
unsplash.com / fot. Conner Baker

Choć wieś - w obiegowym znaczeniu - jest miejscem spokoju, to praktyka życiowa w bolesny sposób weryfikuje tego typu przekonania. W ostatnich dniach doszło do groźnego wypadku w województwie mazowieckim - w trakcie nocnej podróży prosto przed samochód osobowy na drogę wtargnęła krowa.

W wyniku zderzenia z autem zwierzę padło, a dwie osoby podróżujące volkswagenem zostały zabrane do szpitala.

Dramatyczny wypadek w podróży

Pomimo używania odpowiednich świateł, widoczność w nocy z pozycji kierowcy samochodu nie jest tak dobra, jak ma to miejsce w dzień. Trudniej w takiej sytuacji zareagować na pojawiającą się zwierzynę w odpowiednim czasie - hamowanie o sekundę za późno może mieć dramatyczne skutki.

W bolesny sposób przekonał się o tym 62-letni kierowca, który w nocy 28 lipca 2021 roku podróżował przez wieś Wydmusy (gm. Myszyniec, woj. mazowieckie).

W pewnym momencie na drogę publiczną, którą poruszał się mężczyzna, wtargnęła krowa. Kierowca, nie mający możliwości wyhamowania pojazdem, z impetem uderzył w zwierzę gospodarskie.

Dalszy rozwój zdarzeń

62-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego podróżował z 29-letnią kobietą. Obydwie osoby zostały zabrane do szpitala, jednakże służby nie podały żadnych szczegółów na temat stanu ich zdrowia.

Jak przekazuje ostrołęcka policja, krowa, która niespodziewanie weszła na drogę, krótko po zderzeniu z autem padła.

Warto dodać, że w momencie wypadku padał intensywny deszcz, który mógł dodatkowo wpłynąć na złą widoczność w podróży.

Na miejscu, poza funkcjonariuszami policji z Myszyńca, pojawił się również właściciel zwierzęcia gospodarczego. Wyjaśnił, że krowy na pastwisku musiały przestraszyć się odgłosów burzy, zniszczyć ogrodzenie i uciec z zagrody wprost na jezdnię.

Policja apeluje do kierowców o szczególną uwagę przy przejeżdżaniu przez tereny leśne lub niezabudowane - prawdopodobieństwo wtargnięcia zwierząt na drogę jest bardzo wysokie, a przy rozwiniętej prędkości trudno uniknąć dramatycznych w skutkach zdarzeń.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Tagi: Wypadek Pogoda