RolnikInfo.pl
krowy

unsplash.com / fot. Monika Kubala

Sąsiadom przeszkadza zapach krów rolnika. "Żyć nie dają"

19 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Rolnicy zmagają się na co dzień z kaprysami pogody, chorobami zwierząt i zmiennymi cenami produktów i narzędzi niezbędnych do produkcji żywności. Ponadto od kilku lat gospodarze mierzą się z kolejnym problemem, jakim jest negatywne nastawienie swoich sąsiadów wobec dźwięków i zapachów typowych dla rolniczej pracy.

Jeden z internautów na popularnej grupie poświęconej hodowli bydła na portalu Facebook pożalił się innym rolnikom w następujących słowach: 

"Czy walczyć o wieś?"

Portal Rolnik Info nie po raz pierwszy sygnalizuje problemy rolników związane z niewyrozumiałym sąsiedztwem, które krytykuje zarówno nietypowe pory pracy na roli i związane z nimi hałasy, jak i zapachy charakterystyczne dla zwierząt gospodarskich.

Niestety wiele osób przeprowadzając się z miasta na wieś, nie zdaje sobie sprawy, że elementy te są integralną częścią lokalnego życia, a produkcja żywności nie odbywa się w sterylnych warunkach i kompletnej ciszy.

Jeden z hodowców bydła pożalił się w przestrzeni internetowej na swoich sąsiadów, wskazując, iż z powodu zapachu jego krów nie dają mu żyć. W jego rozpaczliwym wpisie pojawiła się nawet wątpliwość dotycząca zmiany zawodu i przeprowadzki do bloku mieszkalnego. 

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-15]

Krytyka osób niezwiązanych z rolnictwem na temat dźwięków i zapachów wsi wzbudza ogromne emocje u producentów żywności. Nie szczędzą oni gorzkich słów i podkreślają, że nie zamierzają zmieniać swojego życia pod czyjeś dyktando.

Pojawia się również dodatkowe pytanie: jeśli na wsi znikną hałasy maszyn i zapachy zwierząt gospodarskich, jakie produkty będą się w ogóle pojawiać w sklepach?

Komentarze internautów

Po wypowiedzi opisywanego rolnika nie trzeba było długo czekać na odzew pozostałych hodowców zwierząt. Ich stanowiska były jednoznaczne:

Warto pamiętać, że celem działalności rolniczej jest produkcja żywności, która jest źródłem bezpieczeństwa każdego państwa. Bez pracy gospodarzy na wsiach półki sklepowe świeciłyby pustkami - dobrze zatem doceniać ich pracę i pozwolić wsi być taką, jaką jest od zarania dziejów.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródła: Facebook

Podobne artykuły

gienek i andrzej

Wieś

Gienek i Andrzej wrócili. Mają nowe plany, przekazali ważne ogłoszenie

Czytaj więcej >
droga

Wieś

Bez uprzedzenia zaorał drogę do domu sąsiadki. Ucierpią inni rolnicy?

Czytaj więcej >
zboże

Wieś

Recydywista miał okraść rolnika. Skrył się w zbożu

Czytaj więcej >
piwnica

Wieś

Rolnik naprawiał rurę w piwnicy. Doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Andrzej

Wieś

Tylko u nas: Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" wyznał ile kobiet oczarował [WIDEO]

Czytaj więcej >
śmigłowiec LPR Gienek i Andrzej

Wieś

Śmigłowiec LPR u Gienka i Andrzeja. Nagłe zasłabnięcie sąsiada

Czytaj więcej >