RolnikInfo.pl
ciągnik

unsplash.com / fot. Skylar Jean (zdj. ilustracyjne)

Rolnik zginął podczas pracy. Wszystkiemu winny był ciągnik

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak informuje TVP Kielce, 72-letni mężczyzna pracujący w sadzie został przygnieciony ciągnikiem. Przewiduje się, że pojazd przechylił się, a następnie stoczył z pochyłego terenu.

Pomimo reakcji rodziny mężczyzny, rolnik stracił życie na miejscu. 

Tragedia w sadzie

Do tragicznego zdarzenia doszło we wsi Sulejów w powiecie opatowskim na terenie województwa świętokrzyskiego. W środę 12 maja 2021 roku 72-letni rolnik postanowił wybrać się do sadu, by przeprowadzić prace przy drzewach owocowych. 

Na miejsce udał się ciągnikiem, którego miał zamiar używać podczas pracy. Po pewnym czasie rodzina rolnika chciała się z nim skontaktować telefonicznie - niestety bez odzewu. Zaalarmowani krewni udali się do sadu, gdzie ich oczom ukazał się porażający widok.

72-letni rolnik leżał na ziemi pod przewróconym ciągnikiem, nie dając żadnych oznak życia. Zrozpaczeni świadkowie okryli ciało ofiary i poinformowali o wypadku służby. Sprawą zajęła się opatowska policja.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Co mogło być przyczyną tak tragicznego finału prac w sulejowskim sadzie? Przypuszcza się, że wskutek jazdy na bardzo pochyłym terenie, maszyna rolnicza przechyliła się i przekoziołkowała, przy okazji śmiertelnie raniąc kierowcę.

Bezpośrednią przyczynę zatrzymania czynności życiowych 72-latka wyjaśni planowana sekcja zwłok. 

Wypadki w rolnictwie

Choć mogłoby się wydawać, że ciągniki to pojazdy do zadań specjalnych, to również i one potrafią się psuć lub nie wytrzymywać ekstremalnych warunków, w jakich ich się używa. Niestety, korzystanie z traktora nie zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku rolników, którzy mają swoje grunty na pagórkowatych i górzystych terenach.

Podobne wydarzenie, o którym informowała redakcja portalu Rolnik Info, dotyczyło wywróconego opryskiwacza, ciągniętego przez traktor. O kolizji w Gościnie można przeczytać w tekście zatytułowanym Przewrócił się ciągnik z opryskiwaczem. Na miejscu doszło do wycieku.

W ostatnim czasie do przykrego zdarzenia podczas prac doszło również w jednej ze wsi w gminie Międzyrzecz Podlaski. Gospodarz, kierujący ciągnikiem, spadł z pojazdu i został przez niego przejechany. Szczegóły dotyczące akcji ratowniczej z udziałej LPR znajdują się w artykule Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika

Poniżej przedstawiamy lokalizację wsi Sulejów: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: kielce.tvp.pl

Podobne artykuły

Pożar - ciągnik

Maszyny

Świętokrzyskie: Pożar ciągnika. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

Czytaj więcej >
wypadek

Maszyny

Potężne zderzenie ciężarówki i ciągnika. 82-letni traktorzysta stracił życie

Czytaj więcej >
ciągnik pole las

Maszyny

Zaatakował dwie osoby pracujące w lesie. Później agresor zniszczył im ciągnik bagnetem

Czytaj więcej >
ciągnik

Maszyny

Rejestracja ciągnika przez nowego właściciela. Wydłużony czas na rejestrację pojazdu

Czytaj więcej >
Ciągnik - przejazd kolejowy

Maszyny

Lubelskie: Wypadek na przejeździe kolejowym. Ciągnik rolniczy zderzył się z pociągiem

Czytaj więcej >
Kradzież - ciągnik

Maszyny

Ukradli ciągnik wart ponad 100 tys. zł. Młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty

Czytaj więcej >