RolnikInfo.pl
ciągnik

unsplash.com / fot. Skylar Jean (zdj. ilustracyjne)

Rolnik zginął podczas pracy. Wszystkiemu winny był ciągnik

21 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Jak informuje TVP Kielce, 72-letni mężczyzna pracujący w sadzie został przygnieciony ciągnikiem. Przewiduje się, że pojazd przechylił się, a następnie stoczył z pochyłego terenu.

Pomimo reakcji rodziny mężczyzny, rolnik stracił życie na miejscu. 

Tragedia w sadzie

Do tragicznego zdarzenia doszło we wsi Sulejów w powiecie opatowskim na terenie województwa świętokrzyskiego. W środę 12 maja 2021 roku 72-letni rolnik postanowił wybrać się do sadu, by przeprowadzić prace przy drzewach owocowych. 

Na miejsce udał się ciągnikiem, którego miał zamiar używać podczas pracy. Po pewnym czasie rodzina rolnika chciała się z nim skontaktować telefonicznie - niestety bez odzewu. Zaalarmowani krewni udali się do sadu, gdzie ich oczom ukazał się porażający widok.

72-letni rolnik leżał na ziemi pod przewróconym ciągnikiem, nie dając żadnych oznak życia. Zrozpaczeni świadkowie okryli ciało ofiary i poinformowali o wypadku służby. Sprawą zajęła się opatowska policja.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Co mogło być przyczyną tak tragicznego finału prac w sulejowskim sadzie? Przypuszcza się, że wskutek jazdy na bardzo pochyłym terenie, maszyna rolnicza przechyliła się i przekoziołkowała, przy okazji śmiertelnie raniąc kierowcę.

Bezpośrednią przyczynę zatrzymania czynności życiowych 72-latka wyjaśni planowana sekcja zwłok. 

Wypadki w rolnictwie

Choć mogłoby się wydawać, że ciągniki to pojazdy do zadań specjalnych, to również i one potrafią się psuć lub nie wytrzymywać ekstremalnych warunków, w jakich ich się używa. Niestety, korzystanie z traktora nie zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku rolników, którzy mają swoje grunty na pagórkowatych i górzystych terenach.

Podobne wydarzenie, o którym informowała redakcja portalu Rolnik Info, dotyczyło wywróconego opryskiwacza, ciągniętego przez traktor. O kolizji w Gościnie można przeczytać w tekście zatytułowanym Przewrócił się ciągnik z opryskiwaczem. Na miejscu doszło do wycieku.

W ostatnim czasie do przykrego zdarzenia podczas prac doszło również w jednej ze wsi w gminie Międzyrzecz Podlaski. Gospodarz, kierujący ciągnikiem, spadł z pojazdu i został przez niego przejechany. Szczegóły dotyczące akcji ratowniczej z udziałej LPR znajdują się w artykule Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika

Poniżej przedstawiamy lokalizację wsi Sulejów: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: kielce.tvp.pl

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

zestaw

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek

Czytaj więcej >
wypadek ciągnik

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna

Czytaj więcej >
kombajn ziemniaki

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny

Czytaj więcej >
wypadek

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki

Czytaj więcej >