Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Rolnik zginął podczas pracy. Wszystkiemu winny był ciągnik
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:34

Rolnik zginął podczas pracy. Wszystkiemu winny był ciągnik

ciągnik
unsplash.com / fot. Skylar Jean (zdj. ilustracyjne)

Pomimo reakcji rodziny mężczyzny, rolnik stracił życie na miejscu. 

Tragedia w sadzie

Do tragicznego zdarzenia doszło we wsi Sulejów w powiecie opatowskim na terenie województwa świętokrzyskiego. W środę 12 maja 2021 roku 72-letni rolnik postanowił wybrać się do sadu, by przeprowadzić prace przy drzewach owocowych. 

Na miejsce udał się ciągnikiem, którego miał zamiar używać podczas pracy. Po pewnym czasie rodzina rolnika chciała się z nim skontaktować telefonicznie - niestety bez odzewu. Zaalarmowani krewni udali się do sadu, gdzie ich oczom ukazał się porażający widok.

72-letni rolnik leżał na ziemi pod przewróconym ciągnikiem, nie dając żadnych oznak życia. Zrozpaczeni świadkowie okryli ciało ofiary i poinformowali o wypadku służby. Sprawą zajęła się opatowska policja.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-10]

Co mogło być przyczyną tak tragicznego finału prac w sulejowskim sadzie? Przypuszcza się, że wskutek jazdy na bardzo pochyłym terenie, maszyna rolnicza przechyliła się i przekoziołkowała, przy okazji śmiertelnie raniąc kierowcę.

Bezpośrednią przyczynę zatrzymania czynności życiowych 72-latka wyjaśni planowana sekcja zwłok. 

Wypadki w rolnictwie

Choć mogłoby się wydawać, że ciągniki to pojazdy do zadań specjalnych, to również i one potrafią się psuć lub nie wytrzymywać ekstremalnych warunków, w jakich ich się używa. Niestety, korzystanie z traktora nie zawsze jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku rolników, którzy mają swoje grunty na pagórkowatych i górzystych terenach.

Podobne wydarzenie, o którym informowała redakcja portalu Rolnik Info, dotyczyło wywróconego opryskiwacza, ciągniętego przez traktor. O kolizji w Gościnie można przeczytać w tekście zatytułowanym Przewrócił się ciągnik z opryskiwaczem. Na miejscu doszło do wycieku.

W ostatnim czasie do przykrego zdarzenia podczas prac doszło również w jednej ze wsi w gminie Międzyrzecz Podlaski. Gospodarz, kierujący ciągnikiem, spadł z pojazdu i został przez niego przejechany. Szczegóły dotyczące akcji ratowniczej z udziałej LPR znajdują się w artykule Nieszczęśliwy wypadek podczas prac. Rolnik wpadł pod koło ciągnika

Poniżej przedstawiamy lokalizację wsi Sulejów: 

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: kielce.tvp.pl

Tagi: Wieś Wypadek