Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Uprawy > Sezon w pełni. Czereśnie lądują za stodołą. "Tak się marnuje u nas towar"
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Sezon w pełni. Czereśnie lądują za stodołą. "Tak się marnuje u nas towar"

iAGRO TV / YouTube
iAGRO TV / YouTube

- Chce wam pokazać dzisiejszy problem rolnictwa, sadownictwa, całego sektora produkcyjnego - mówi na nagraniu zamieszczonym przez AGROunię Daniel z Mazowsza.

Zamiast do sprzedaży, do utylizacji

- Tak się marnuje u nas towar. Między innymi przez naszą władzę - mówi rolnik z Mazowsza, pokazując zdrowe czereśnie leżące na ziemi.

Jak podkreślił na nagraniu owoce, zamiast trafić do sprzedaży, są utylizowane za stodołą. Rolnik zaznaczył, że w tym sezonie większość czereśni zostanie na drzewach, niektóre już zaczynają gnić.

- Nie idzie tego sprzedać. Jasna w ogóle jest nie do sprzedania - dodaje.

Pan Daniel zdradził, że pojawił się niedawno na rynku w Broniszach, gdzie udało mu się sprzedać ciemną czereśnię za 4 zł. Chociaż towaru jest mało, nie da się go w całości sprzedać.

- Sytuacja rynkowa, brak możliwości sprzedaży oraz niska cena prowadzi do tego, że plantatorzy zaczynają wycinać czereśnie razem z owocami - mówił, pokazując sąsiedni sad.

Import owoców

- Wszystko przez import owoców z krajów południowych tj. Serbii, Rumunii, Grecji. Towar nasz jest nie do sprzedania - podkreślił.

Jeszcze tydzień temu Michał Kołodziejczak na przykładzie Biedronki pokazywał, jakie owoce można znaleźć w sklepach. Na sklepowych półkach znaleźć było można czereśnie z Turcji. Krajowych nie było.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: iAGRO TV/ YouTube