Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Stodoła stanęła w ogniu. W środku indyki, kozy i gęsi
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:41

Stodoła stanęła w ogniu. W środku indyki, kozy i gęsi

Obiektyw PK - foto i film/Facebook
Obiektyw PK - foto i film/Facebook

Wczoraj wieczorem doszło do pożaru budynku gospodarczego w Rożniątowie (woj. opolskie). W akcji gaśniczej wzięło udział 11 zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o wybuchu pożaru wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich, wczoraj w sobotę, 17 lipca bieżącego roku przed godziną 19:00. Jak wskazano, doszło do zapalenia się budynku gospodarczego w miejscowości Rożniątowie przy ul. Wolności.

Ewakuacja zwierząt

Już po przyjeździe na miejsce zdarzenia, stwierdzony został w pełni rozwinięty pożar stodoły, wykorzystywanej także jako budynek inwentarski. W środku płonącego budynku znajdowało się około 2000 zwierząt (indyki, gęsi, kozy).

Na miejscu przystąpiono do ewakuacji zwierząt. Na szczęście, wszystkie zwierzęta udało się wyprowadzić na zewnątrz. Już chwilę później, ogień zajął cały budynek. Strażacy, biorący udział w akcji gaśniczej podali prądy wody w natarciu na budynek i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Jak doszło do pożaru?

Na miejscu oprócz 11 zastępów straży pożarnej pojawił się zespół ratownictwa medycznego oraz funkcjonariusze policji. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Podczas pożaru doszczętnie spłonął drewniany dach i wnętrze budynku.

Na ten moment nie wiadomo, co doprowadziło do pojawienia się ognia w budynku. Jak powiadomił portal nto.pl, mieszkańcy wskazują, że przed pożarem słychać było grzmoty. Możliwe więc, że do pożaru doszło na skutek uderzenie pioruna.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródła: ratownictwo.opole.pl, nto.pl,