RolnikInfo.pl
świnie

Facebook / KP PSP Świdwin

Słowenkowo: tir przewożący świnie zjechał z drogi i wywrócił się w rowie

24 Marca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

W Słowenkowie doszło do niebezpiecznego wydarzenia: tir, którym kierowca przewoził żywe warchlaki, zjechał z jezdni i napotkawszy na swojej drodze rów, przewrócił się. Niestety, część zwierząt mocno ucierpiała; części z nich nie dało się również uratować.

Wypadek tira przewożącego żywe świnie został opisany na facebookowym profilu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie. 

Tir ze świniami przewrócił się w rowie

Do dramatycznej sytuacji doszło 22 marca 2021 roku w Słowenkowie, w niewielkiej miejscowości w gminie Sławoborze na terenie województwa zachodniopomorskiego.

W naczepie samochodu ciężarowego przewożono 960 prosiąt - w pewnym momencie pojazd zjechał z jezdni, wjechał w rów i się przewrócił. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i o własnych siłach opuścił kabinę samochodu.

Niestety, nieco inny los spotkał transportowane zwierzęta - stłoczone razem, pod wpływem nagłego przechylenia pojazdu, stały się dla siebie nawzajem źródłem śmiertelnego zagrożenia.

Zapraszamy do obejrzenia naszego najnowszego materiału wideo:

[EMBED-3]

Nic zatem dziwnego, że część świń - dokładnie 156 sztuk - nie przeżyła zdarzenia.

Rozwój sytuacji

Jak podaje Państwowa Straż Pożarna w Świdwinie na swoim profilu w mediach społecznościowych, do wywróconego samochodu ciężarowego zadysponowano strażaków JRG Świdwin, OPS Sławoborze oraz OSP Rokosowo.

Na miejscu pracowali także funkcjonariusze policji i Powiatowy Lekarz Weterynarii, który na bieżąco badał stan poszkodowanych świń. W wyniku prowadzonych prac droga wojewódzka nr 162 była zablokowana przez ponad trzy godziny.

Świnie, które przeżyły wypadek, zostały przetransportowane do pojazdu zastępczego. Właściciel zwierząt obliczył, że wskutek nieszczęśliwego zdarzenia poniósł straty w wysokości ponad pół miliona złotych.

Wypadki samochodów transportujących żywe zwierzęta nie należą niestety do rzadkości - co jakiś czas możemy słyszeć kolejne doniesienia w mediach na temat przewróconych pojazdów ciężarowych. Generuje to nie tylko wielki stres i cierpienie zwierząt, ale ogromne straty finansowe dla ich hodowców.

W przypadku zdarzenia w Słowenkowie nie podano, jakie mogły być przyczyny zjechania kierowcy z jezdni. Sprawę będzie najprawdopodobniej wyjaśniać policja. Poniżej prezentujemy mapę ukazującą Słowenkowo na mapie kraju.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świdwinie

Podobne artykuły

Stephen & Claire Farnsworth/Flickr (zdjęcie poglądowe)

Zwierzęta

Pod nieobecność gospodarza wszedł do chlewni. Miał pobrać krew, uśpił prosięta

Czytaj więcej >
ebaso/Pixabay

Zwierzęta

GIW: Kolejne przypadki wścieklizny u zwierząt dzikich

Czytaj więcej >
futrzarstwo

Zwierzęta

Internautka o futrzarstwie: "To żadne rolnictwo nie jest". Gorzka krytyka wobec rolników

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Zwierzęta

Główny Lekarz Weterynarii zaapelował do hodowców norek

Czytaj więcej >
milesz/Pixabay

Zwierzęta

Zapadł wyrok w sprawie. Myśliwy został skazany za znęcanie się nad dzikiem

Czytaj więcej >
Otwarte Klatki/ Materiały Prasowe

Zwierzęta

Hodowca drobiu skazany. Zabił 2000 zwierząt ze szczególnym okrucieństwem

Czytaj więcej >