Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Podczas prac żniwnych pojawił się ogień. Pożar kombajnu i zboża na pniu
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Podczas prac żniwnych pojawił się ogień. Pożar kombajnu i zboża na pniu

OSP Bielsko/Facebook
OSP Bielsko/Facebook

W Procyniu (gmina Mogilno, województwo kujawsko-pomorskie) doszło do pożaru kombajnu i zboża na pniu. Na miejscu strażacy zastali mocno rozwinięty pożar. Działania strażaków trwały około 1,5 godziny.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 7 lipca bieżącego roku. Zgłoszenie w sprawie wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie o godzinie 14:38. Jak wynikało ze zgłoszenia, w Procyniu doszło do pożaru kombajnu i zboża na pniu.

Na miejscu zastano mocno rozwinięty pożar

Jak powiadomili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, do pożaru doszło podczas prac żniwnych.

- Pogoda sprzyjała rozwojowi pożaru, co sprawiło, że po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów zastano mocno rozwinięty pożar kombajnu, a także dużą powierzchnię zboża w ogniu - przekazali strażacy.

Strażacy na miejscu zdarzenia przystąpili do ugaszenia maszyny oraz zboża na pniu. Dokładnie także przelano pogorzelisko.

Kombajn i zboże poszły z ogniem

Niestety, w wyniku pożaru spłonął kombajn zbożowy oraz około 2,5 ha zboża na pniu.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się zastępy z JRG Mogilno, OSP Bielsko, OSP Gębice, OSP Ostrowo, OSP Kwieciszewo. Działania na miejscu trwały ok. 1,5 godziny.

>
>

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie, OSP Bielsko/Facebook