Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Ciągnik przejechał rolnika. Na miejscu śmigłowiec LPR
Aneta Wasilewska
Aneta Wasilewska 19.03.2022 02:40

Ciągnik przejechał rolnika. Na miejscu śmigłowiec LPR

OSP KSRG Zagwiździe/Facebook
OSP KSRG Zagwiździe/Facebook

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Zagwiździe (woj. opolskie), gdzie ciągnik stoczył się ze wzniesienia i przejechał rolnika. Na miejscu pojawiło się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

W minioną środę, 7 lipca bieżącego roku o godzinie 19:28 do wypadku podczas prac polowych zadysponowano 1 zastęp OSP KSRG ZAGWIŹDZIE i 1 zastęp z JRG nr 2 z Opola. Jak się okazało, na miejscu ciągnik przejechał rolnika.

Jak doszło do wypadku?

Jak powiadomił asp. Jarosław Buhl ze stanowiska kierowania opolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w rozmowie z TVP3 Opole, gdy straż pożarna pojawiła się na miejscu zdarzenia, mężczyzna był przytomny.

Jak się okazało, traktor zmiażdżył nogę kierowcy, gdy ten wysiał z pojazdu, by otworzyć bramę. Podczas gdy mężczyzna otwierał bramę, ciągnik, który został pozostawiony na niewielkim wzniesieniu, zaczął się staczać.

Poszkodowany trafił do szpitala

Na miejscu zdarzenia pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany drogą powietrzną do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Jak powiadomiono, mężczyzna doznał poważnych obrażeń nogi.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródła: OSP KSRG Zagwiździe/Facebook, ratownictwo.opole.pl, TVP3 Opole