Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Biznes > "Tam tak samo pracują ludzie". Agrounia skrytykowana za akcje w supermarketach
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:44

"Tam tak samo pracują ludzie". Agrounia skrytykowana za akcje w supermarketach

agrounia
Facebook / Agrounia

Agrounia nie po raz pierwszy ujawnia szokujące kulisy tego, co dzieje się w magazynach wielkich sieci supermarketów. Na celowniku jest m.in. Biedronka i Lidl. Choć fakty ujawniane przez działaczy Agrounii mają ogromną wartość konsumentów, to w sieci pojawiają się gorzkie słowa pracowników supermarketów. Niektórzy z nich zarzucają Agrounii, że działają na szkodę zwykłych pracowników, którzy nie mają innych możliwości zatrudnienia.

Jeden z internautów podzielił się swoim wyznaniem na profilu działaczy Agrounii, mówiąc m.in.:

- Jak widzę, że jest coś zepsutego na sklepie, to dyskretnie zgłaszam to obsłudze, nie robię burdy na cały sklep, bo tam tak samo pracują ludzie, którzy chcą mieć na opłaty i jedzenie dla siebie, rodzin i dzieci.

Ujawnianie szokującej prawdy a lęk o zatrudnienie

Nie trzeba podkreślać, że każda kontrowersyjna sprawa ma różne aspekty i pomimo tego, że ujawnianie prawdy powinno być nadrzędnym celem organizacji społecznych, to efekty ich działań mogą się niekiedy odbić rykoszetem od niewinnych osób.

W ostatnim czasie działacze Agrounii wraz z liderem Michałem Kołodziejczakiem ujawniają szokujące sceny, jakie mają miejsce w magazynach i na zapleczach wielkich supermarketów takich jak Lidl i Biedronka.

Na skrzynkę Agrounii trafia mnóstwo zdjęć od konsumentów, którzy znaleźli na sklepowych półkach zepsutą żywność. Byli pracownicy supermarketów dzielą się szokującymi szczegółami dotyczącymi nieuczciwych praktyk odświeżania pieczywa, mięsa i wszelkiego rodzaju innych rodzajów żywności.

W jednym z filmów autorstwa Agrounii, w którym pokazywane są niedopuszczalne sposoby traktowania jedzenia przez pracowników, możemy usłyszeć:

- Pracownicy wykonują tylko polecenia. W tak trudnym czasie wiadomo, że każdemu zależy na pracy, więc robią to, co każą im odgórnie.

W komentarzach pod publikacją Agrounii pojawiły się słowa jednej z osób pracujących w supermarketach:

>

Na nieprawdopodobne wyznanie internauty odpowiedziała niebawem Agrounia.

Odpowiedź Agrounii

Chwilę później komentator otrzymał odpowiedź o następującej treści:

>

Internauta nie pozostawił przytyku bez odpowiedzi i napisał:

>

Bez cienia wątpliwości można zatem powiedzieć, że sprawa poruszana przez Agrounię budzi ogromne wątpliwości zarówno wśród konsumentów, jak i pracowników opisywanych supermarketów.

Pewne jest jedno - produkty żywnościowe są zdecydowanie zbyt często przechowywane w niewłaściwy sposób w magazynach polskich i zagranicznych supermarketów, a nagłaśnianie szokującej prawdy może wpłynąć na zmianę aktualnych praktyk w sklepach.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: Facebook / Agrounia