Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Traktor przygniótł rolnika. Osiem zastępów straży pożarnej ruszyło na ratunek
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Traktor przygniótł rolnika. Osiem zastępów straży pożarnej ruszyło na ratunek

traktor
unsplash.com / fot. Gozha Net (zdj. ilustracyjne)

Do wypadków - również tych ze skutkiem śmiertelnym - dochodzi na wsi niestety niemal każdego dnia. O tragicznej sytuacji poinformował Tygodnik rolniczy - 31-letni mężczyzna po zakończonym dniu pracy na polu wracał ciągnikiem do domu. Jadąc po stromiźnie, pojazd przechylił się i wywrócił, dotkliwie raniąc kierowcę.

Choć na miejsce przyjechały służby ratownicze, życia rolnika nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu.

Tragedia po całym dniu pracy

Z pewnością nikt nie spodziewał się, że 31-letni rolnik wracając traktorem do domu po całym dniu pracy, nigdy więcej nie zobaczy już swoich bliskich.

Do tragedii doszło w Jeleśni (pow. żywiecki) na terenie województwa śląskiego w środę 28 lipca 2021 roku.

31-letni rolnik zakończył pracę przy zbieraniu bel siana. W całodziennym zajęciu towarzyszyła mu rodzina, która po wszystkim udała się na pieszo do domu.

Opisywany rolnik miał tymczasem wracać za nimi ciągnikiem - kiedy jechał po stromym zboczu pola, jego pojazd niebezpiecznie się przechylił i przewrócił. W tym samym momencie mężczyzna znalazł się na ziemi i został przygnieciony przez traktor.

Dalszy rozwój zdarzeń

Na miejsce zdarzenia przyjechało osiem zastępów straży pożarnej, policja i prokurator. Cała akcja ratownicza trwała trzy godziny.

W pierwszej kolejności należało ustabilizować pojazd, aby jeszcze dotkliwiej nie poranił 31-latka. W tym celu strażacy wycięli znajdujące się w pobliżu drzewo, a traktor podnieśli dzięki użyciu poduszek powietrznych.

Kiedy poszkodowany mężczyzna został oswobodzony spod maszyny rolniczej, ratownicy mogli zauważyć, że odniósł on bardzo poważne obrażenia głowy.

Niestety, pomimo ogromnego zaangażowania służb, 31-letniego rolnika nie udało się uratować - mężczyzna zmarł na miejscu wypadku.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: tygodnik-rolniczy.pl