RolnikInfo.pl
kombajny

KPM PSP w Wągrowcu / fot. st. ogn. Krzysztof Rożek, st. str. Jakub Hoffmann

Kolejne pożary na wsi. Dwa kombajny płonęły jak zapałki

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Pożarów na wsi ciąg dalszy - tym razem płomienie zajęły po jednym kombajnie w dwóch różnych gospodarstwach na terenie województwa wielkopolskiego. Jedna z maszyn uległa całkowitemu spaleniu - druga - straciła silnik.

Tego samego dnia - również w Wielkopolsce - miał miejsce pożar ścierniska o powierzchni 2 hektarów.

Plaga pożarów na wsi

W ostatnim czasie straż pożarna nieomal codziennie informuje o kolejnych pożarach, które pojawiają się w gospodarstwach i na terenach leśnych.

Rolnicy niejednokrotnie tracą narzędzia niezbędne do pracy podczas żniw lub - co gorsza - żywioł pochłania całe hektary zbóż, jak miało to miejsce w ostatnich dniach w Tuczępach (więcej na ten temat w naszym artykule zatytułowanym Ogromny pożar pola pszenicy. Spaliło się 48 ha zboża na pniu).

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu poinformowała za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej o kolejnych dramatach, które rozegrały się w środę 28 lipca 2021 roku na terenie Wielkopolski.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło miejscowości Mokronosy w gminie Damasławek. Jak przekazali strażacy, w gospodarstwie zapalił się kombajn. Żywioł udało się opanować - mimo to zniszczeniu uległ silnik pojazdu.

Kolejnym pożarem, z którym zmierzyli się strażacy KP PSP Wągrowiec, był dużo bardziej poważny w skutkach. W Koninku, w gminie Wągrowiec, zapalił się kolejny kombajn. Tym razem płomienie doszczętnie strawiły całą maszynę.

Pożar ścierniska

Jakby tego było mało, strażacy tego samego dnia otrzymali jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące pożaru w okolicy - płonęły bowiem dwa hektary ścierniska.

Do zdarzenia doszło około godziny 20:00 w miejscowości Rusiec, w gminie Wapno.

W pierwszej kolejności druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a później podali pięć prądów wody z natarciu, które osłabiły szalejący żywioł.

Służby nie przekazały do publicznej wiadomości prawdopodobnego powodu, dla którego doszło do wszystkich trzech opisanych pożarów.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: gov.pl / KP PSP Wągrowiec

Magdalena WięckowskaAutor

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.wieckowska@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

Gienek i Andrzej - AGROunia

Dramatyczne sceny w Plutyczach, Gienek zabrany przez policję. AGROunia obiecuje pomoc

Czytaj więcej >

Pracował kombajnem po 22:00. Sąsiedzi z miasta zadzwonili po policję

Czytaj więcej >
belarka

"Gdzie podziękowania dla darczyńców?" Onopiukowie zabrali głos ws. belarki

Czytaj więcej >
ranczo laszki emilia

Emilka z "Rolnicy. Podlasie" spełnia swoje marzenia. Do stada dołączyła nowa cieliczka

Czytaj więcej >