Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Kolejne pożary na wsi. Dwa kombajny płonęły jak zapałki
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Kolejne pożary na wsi. Dwa kombajny płonęły jak zapałki

kombajny
KPM PSP w Wągrowcu / fot. st. ogn. Krzysztof Rożek, st. str. Jakub Hoffmann

Pożarów na wsi ciąg dalszy - tym razem płomienie zajęły po jednym kombajnie w dwóch różnych gospodarstwach na terenie województwa wielkopolskiego. Jedna z maszyn uległa całkowitemu spaleniu - druga - straciła silnik.

Tego samego dnia - również w Wielkopolsce - miał miejsce pożar ścierniska o powierzchni 2 hektarów.

Plaga pożarów na wsi

W ostatnim czasie straż pożarna nieomal codziennie informuje o kolejnych pożarach, które pojawiają się w gospodarstwach i na terenach leśnych.

Rolnicy niejednokrotnie tracą narzędzia niezbędne do pracy podczas żniw lub - co gorsza - żywioł pochłania całe hektary zbóż, jak miało to miejsce w ostatnich dniach w Tuczępach (więcej na ten temat w naszym artykule zatytułowanym Ogromny pożar pola pszenicy. Spaliło się 48 ha zboża na pniu).

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu poinformowała za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej o kolejnych dramatach, które rozegrały się w środę 28 lipca 2021 roku na terenie Wielkopolski.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło miejscowości Mokronosy w gminie Damasławek. Jak przekazali strażacy, w gospodarstwie zapalił się kombajn. Żywioł udało się opanować - mimo to zniszczeniu uległ silnik pojazdu.

Kolejnym pożarem, z którym zmierzyli się strażacy KP PSP Wągrowiec, był dużo bardziej poważny w skutkach. W Koninku, w gminie Wągrowiec, zapalił się kolejny kombajn. Tym razem płomienie doszczętnie strawiły całą maszynę.

Pożar ścierniska

Jakby tego było mało, strażacy tego samego dnia otrzymali jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące pożaru w okolicy - płonęły bowiem dwa hektary ścierniska.

Do zdarzenia doszło około godziny 20:00 w miejscowości Rusiec, w gminie Wapno.

W pierwszej kolejności druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a później podali pięć prądów wody z natarciu, które osłabiły szalejący żywioł.

Służby nie przekazały do publicznej wiadomości prawdopodobnego powodu, dla którego doszło do wszystkich trzech opisanych pożarów.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected] Źródło: gov.pl / KP PSP Wągrowiec