Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa – organ administracji skarbowej i celnej w Polsce. W struktury Krajowej Administracji Skarbowej wchodzi Służba Celno-Skarbowa, która jest organem ścigania.

kas
19.03.2022 02:42 Kontrabanda zatrzymana. KAS udaremniła przewóz nielegalnych środków ochrony roślin

Krajowa Administracja Skarbowa po raz kolejny podzieliła się informacją dotyczącą udaremnienia przemytu nielegalnych środków ochrony przez granicę w Korczowej. Niezarejestrowane substancje były przewożone na teren Polski z Ukrainy. Ładunek ukryty był w toalecie i nad tylną osią pojazdu - środki ochrony roślin wykryto m.in. za pomocą prześwietlenia rentgenowskiego. KAS zatrzymała kontrabandę z nielegalnymi środkami ochrony roślinFunkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej nie po raz pierwszy stykają się na przejściach granicznych z próbą przemytu rolniczych substancji na teren Polski. Jak możemy przeczytać na oficjalnym portalu podkarpackiej KAS, do zatrzymania kontrabandy doszło 3 sierpnia 2021 roku. Funkcjonariusze na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymali autokar, który poddali prześwietleniu rentgenowskiemu. W dalszej kolejności pojazd poddano szczegółowej rewizji. Niestety, wyniki kontroli okazały się być bardzo niekorzystne dla kierowcy pochodzącego z Ukrainy - w jego pojeździe wykryto środki ochrony roślin bez wymaganych dokumentów.

kontrabanda
19.03.2022 02:39 Kontrabanda zatrzymana. Tajemnicze chemikalia przechwycone przez KAS na granicy

Podkarpacka Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie na swojej stronie internetowej opublikowała niepokojącą informację - na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano nielegalny przewód chemikaliów przeznaczonych do ochrony roślin. Kontrabanda była przewożona z Ukrainy do Szczecina, a preparaty - bez jakichkolwiek dokumentów - były niewiadomego pochodzenia. Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła kontrabandę Krajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy informuje o zatrzymaniu nielegalnie przewożonych środków ochrony roślin na granicy. Czy oznacza to, że w naszym kraju produkty rolnicze niewiadomego pochodzenia są towarem chętnie kupowanym przez rolników? Pracownicy KAS na stronie podkarpackiego oddziału napisali, iż do zatrzymania autobusu pełnego pojemników ze środkami ochrony roślin doszło na przejściu granicznym w Medyce. Podczas sprawdzania pojazdu pracownicy KAS odkryli podejrzane produkty ukryte w podłodze, a nawet w zbiorniku paliwa. W sumie przejęto 230 pojemników z nieznanymi chemikaliami - 50 kilogramów i 29 litrów. Oszacowano, że łączna wartość produktów to 29 tysięcy złotych. Żaden z tajemniczych preparatów nie posiadał dokumentów uprawniających kierowców do wwożenia środków ochrony roślin na teren Polski.

kas
19.03.2022 02:39 W ciężarówce z ziemniakami KAS wykryła nielegalny towar wart 15,5 mln złotych

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała na swojej stronie internetowej, że wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji dokonano kontroli ciężarówki, która - przynajmniej w teorii - miała przewozić ziemniaki. Jak się jednak okazało, warzywa były jedynie przykrywką dla transportu 9 milionów papierosów bez akcyzy. Krajowa Administracja Skarbowa udała się później do mieszkania zatrzymanego kierowcy i hali magazynowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie ujawniono kolejnych 11,6 milionów nielegalnych papierosów. Łączna wartość wyrobów tytoniowych na czarnym rynku wynosi około 15,5 miliona złotych. KAS i CBŚP wykryły papierosy bez akcyzy za ziemniakamiKrajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy publikuje rezultaty swoich działań związane z udaremnieniem przewożenia nielegalnych produktów w samochodach dostawczych z warzywami. Czy losowa ciężarówka z ziemniakami mogłaby kiedykolwiek wzbudzać podejrzenia? Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali jednak wcześniej informacje, zgodnie z którymi opisywany pojazd przewożący ziemniaki powinien być skontrolowany. Do kontroli ze strony KAS i CBŚP doszło na jednym z warszawskich parkingów, o czym poinformowano na stronie internetowej KAS 4 czerwca 2021 roku. Jak się okazało, niewielka liczba skrzynek z ziemniakami zasłaniała rzeczywisty ładunek ciężarówki - okazały się nim być papierosy bez znaków akcyzowych w liczbie 9 milionów sztuk. Wykryte produkty tytoniowe zostały przedstawione na filmie zamieszczonym na kanale Krajowej Administracji Skarbowej na portalu YouTube.com.