RolnikInfo.pl
kas

YouTube.com / Krajowa Administracja Skarbowa

W ciężarówce z ziemniakami KAS wykryła nielegalny towar wart 15,5 mln złotych

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała na swojej stronie internetowej, że wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji dokonano kontroli ciężarówki, która - przynajmniej w teorii - miała przewozić ziemniaki. Jak się jednak okazało, warzywa były jedynie przykrywką dla transportu 9 milionów papierosów bez akcyzy.

Krajowa Administracja Skarbowa udała się później do mieszkania zatrzymanego kierowcy i hali magazynowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie ujawniono kolejnych 11,6 milionów nielegalnych papierosów. Łączna wartość wyrobów tytoniowych na czarnym rynku wynosi około 15,5 miliona złotych.

KAS i CBŚP wykryły papierosy bez akcyzy za ziemniakami

Krajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy publikuje rezultaty swoich działań związane z udaremnieniem przewożenia nielegalnych produktów w samochodach dostawczych z warzywami.

Czy losowa ciężarówka z ziemniakami mogłaby kiedykolwiek wzbudzać podejrzenia? Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali jednak wcześniej informacje, zgodnie z którymi opisywany pojazd przewożący ziemniaki powinien być skontrolowany.

Do kontroli ze strony KAS i CBŚP doszło na jednym z warszawskich parkingów, o czym poinformowano na stronie internetowej KAS 4 czerwca 2021 roku.

czereśnie

Rozwścieczeni Włosi wysypują czereśnie na ulice. Wszystkiemu winne ceny w skupach

CZYTAJ DALEJ

Jak się okazało, niewielka liczba skrzynek z ziemniakami zasłaniała rzeczywisty ładunek ciężarówki - okazały się nim być papierosy bez znaków akcyzowych w liczbie 9 milionów sztuk. Wykryte produkty tytoniowe zostały przedstawione na filmie zamieszczonym na kanale Krajowej Administracji Skarbowej na portalu YouTube.com.

Dalsze działania służb

Funkcjonariusze KAS i CBŚP zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego. W dalszej kolejności służby udały się do jego mieszkania i do jednej z hal magazynowych w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie łącznie znaleziono 11,6 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 20,6 milionów papierosów, których czarnorynkowa wartość wynosiła około 15,5 miliona złotych.

Jeśli doszłoby do ich sprzedaży, Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości ponad 25 milionów złotych.

Jak przekazuje KAS na swojej oficjalnej stronie internetowej, kierowca samochodu dostawczego został zatrzymany. Postawiono mu już zarzut związany z popełnieniem przestępstwa skarbowego.

Trudno powiedzieć, by w przypadku obrotu tak wielką ilością produktów tytoniowych opisywany kierowca pojazdu był jedyną osobą zaangażowaną w czarnorynkowy biznes. Mimo to KAS i CBŚP nie podają żadnych dodatkowych informacji na temat możliwych ścieżek rozwoju śledztwa.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: YouTube.com / Krajowa Administracja Skarbowa, gov.pl

Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@rolnikinfo.pl

Podobne artykuły

kołodziejczak agrounia

Wiadomości

Kołodziejczak zajął stanowisko w sprawie wniosku PSL. Nie kryje dezaprobaty

Czytaj więcej >
grzyby

Wiadomości

Wykręcać czy odcinać? Wybitny specjalista dementuje popularne mity o grzybach

Czytaj więcej >
kontrole

Wiadomości

Wzmożona liczba kontroli w gospodarstwach. Wszystko przez skargi i donosy na rolników

Czytaj więcej >
ustawa

Wiadomości

Rekompensaty ws. stanu wyjątkowego. Rząd podjął decyzję

Czytaj więcej >
piątka dla zwierząt

Wiadomości

Sylwia Spurek zaproponowała nową "piątkę dla zwierząt". Burza komentarzy w sieci

Czytaj więcej >
sejm

Wiadomości

17.09 Sejm zajmie się nową ustawą. Rolnicy będą lepiej chronieni w handlu żywnością

Czytaj więcej >