RolnikInfo.pl
kas

YouTube.com / Krajowa Administracja Skarbowa

W ciężarówce z ziemniakami KAS wykryła nielegalny towar wart 15,5 mln złotych

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Udostępnij:

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała na swojej stronie internetowej, że wraz z Centralnym Biurem Śledczym Policji dokonano kontroli ciężarówki, która - przynajmniej w teorii - miała przewozić ziemniaki. Jak się jednak okazało, warzywa były jedynie przykrywką dla transportu 9 milionów papierosów bez akcyzy.

Krajowa Administracja Skarbowa udała się później do mieszkania zatrzymanego kierowcy i hali magazynowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie ujawniono kolejnych 11,6 milionów nielegalnych papierosów. Łączna wartość wyrobów tytoniowych na czarnym rynku wynosi około 15,5 miliona złotych.

KAS i CBŚP wykryły papierosy bez akcyzy za ziemniakami

Krajowa Administracja Skarbowa nie po raz pierwszy publikuje rezultaty swoich działań związane z udaremnieniem przewożenia nielegalnych produktów w samochodach dostawczych z warzywami.

Czy losowa ciężarówka z ziemniakami mogłaby kiedykolwiek wzbudzać podejrzenia? Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali jednak wcześniej informacje, zgodnie z którymi opisywany pojazd przewożący ziemniaki powinien być skontrolowany.

Do kontroli ze strony KAS i CBŚP doszło na jednym z warszawskich parkingów, o czym poinformowano na stronie internetowej KAS 4 czerwca 2021 roku.

czereśnie

Rozwścieczeni Włosi wysypują czereśnie na ulice. Wszystkiemu winne ceny w skupach

CZYTAJ DALEJ

Jak się okazało, niewielka liczba skrzynek z ziemniakami zasłaniała rzeczywisty ładunek ciężarówki - okazały się nim być papierosy bez znaków akcyzowych w liczbie 9 milionów sztuk. Wykryte produkty tytoniowe zostały przedstawione na filmie zamieszczonym na kanale Krajowej Administracji Skarbowej na portalu YouTube.com.

Dalsze działania służb

Funkcjonariusze KAS i CBŚP zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego. W dalszej kolejności służby udały się do jego mieszkania i do jednej z hal magazynowych w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie łącznie znaleziono 11,6 milionów sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 20,6 milionów papierosów, których czarnorynkowa wartość wynosiła około 15,5 miliona złotych.

Jeśli doszłoby do ich sprzedaży, Skarb Państwa poniósłby stratę w wysokości ponad 25 milionów złotych.

Jak przekazuje KAS na swojej oficjalnej stronie internetowej, kierowca samochodu dostawczego został zatrzymany. Postawiono mu już zarzut związany z popełnieniem przestępstwa skarbowego.

Trudno powiedzieć, by w przypadku obrotu tak wielką ilością produktów tytoniowych opisywany kierowca pojazdu był jedyną osobą zaangażowaną w czarnorynkowy biznes. Mimo to KAS i CBŚP nie podają żadnych dodatkowych informacji na temat możliwych ścieżek rozwoju śledztwa.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl

Źródło: YouTube.com / Krajowa Administracja Skarbowa, gov.pl

Podobne artykuły

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Oszustwo "na cebulę". Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia

Czytaj więcej >
Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej/Zrzutka.pl

Wiadomości

Wieś stanęła w płomieniach. Pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej

Czytaj więcej >
premier

Wiadomości

Premier o rolnictwie podczas konferencji w Balicach: "Jest oczkiem w głowie"

Czytaj więcej >
sylwia spurek

Wiadomości

Europosłanka nie chce, by zwierzęta postrzegano jako jedzenie. Internauci odpowiedzieli

Czytaj więcej >
bijatyka

Wiadomości

Bijatyka byłego radnego PiS i handlarza na targu [WIDEO]

Czytaj więcej >
pogoda

Wiadomości

Pogodowy kataklizm na południu kraju. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >