Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragedia na drodze: w traktor wjechał rozpędzony samochód osobowy
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Tragedia na drodze: w traktor wjechał rozpędzony samochód osobowy

traktor auto wypadek
brodnica.policja.gov.pl

Na wsi nadal trwa intensywny czas prac polowych, toteż nic dziwnego, że na drogach publicznych widok ciągników i innych maszyn nie należy do rzadkości. Odpowiedniej ostrożności z pewnością nie zachował kierowca samochodu osobowego, który wjechał w traktor ciągnący inną maszynę rolniczą.

W wyniku nagłego zdarzenia pojazdów 43-letni mężczyzna podróżujący osobowym samochodem marki Audi poniósł śmierć na miejscu.

Ciągnik, samochód i tragedia na drodze

Obecność pojazdów wolnobieżnych na drogach publicznych wymaga zachowania szczególnej ostrożności i czujności ze strony kierowców samochodów osobowych i innych maszyn, które poruszają się z większą prędkością.

Niestety, pomimo apeli i próśb policjantów o uważną, spokojną jazdę, liczba wypadków, do których dochodzi na polskich drogach jest zatrważająco wysoka.

O tragicznym zdarzeniu poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Brodnicy: w piątek 27 sierpnia 2021 roku we wsi Wielki Głęboczek (gm. Brzozie, woj. kujawsko-pomorskie) doszło do zderzenia ciągnika i samochodu osobowego marki Audi.

Przebieg zdarzenia

Jak przekazują brodniccy policjanci, informację o zdarzeniu w Wielkim Głęboczku na drodze krajowej numer 15 otrzymali około godziny 23:00.

Po przybyciu na miejsce ich oczom ukazał się niezwykle niepokojący widok. Okazało się, że 43-letni mężczyzna podróżujący samochodem osobowym wjechał w tył maszyny rolniczej, która była przyczepiona do ciągnika.

Siła zderzenia była tak duża, że kierowca Audi poniósł śmierć na miejscu.

O wiele więcej szczęścia miał rolnik - zgodnie z informacjami przekazanymi przez brodnicką policję, mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze policji i prokurator badają przebieg i szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: brodnica.policja.gov.pl