Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wiadomości > Minister Puda otrzymał nagrodę Złotej Kamery. Jury wskazało na jego zasługi dla rolnictwa
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Minister Puda otrzymał nagrodę Złotej Kamery. Jury wskazało na jego zasługi dla rolnictwa

grzegorz puda
Facebook / Grzegorz Puda - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Pomimo szeregu negatywnych opinii na temat pracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, licznych protestów i bezskutecznych apeli o dialog, szef resortu Grzegorz Puda cieszy się specjalną nagrodą przyznaną przez telewizję W Polsce.

Minister Grzegorz Puda za swoje zasługi dla rolnictwa otrzymał nagrodę Złotej Kamery. Jury, uzasadniając wybór laureata, wskazało m.in., że statuetka jest nagrodą za waleczność urzędującego szefa resortu rolnictwa.

Grzegorz Puda otrzymał nagrodę telewizji za waleczność

Jak możemy przeczytać na oficjalnym profilu Grzegorza Pudy na portalu Facebook, 30 sierpnia 2021 roku odbyła się gala wręczenia nagród telewizji W Polsce. Z okazji czwartych urodzin stacji wyróżnieniami uhonorowano osoby angażujące się w sprawy Polski.

Statuetka Złotej Kamery trafiła m.in. do urzędującego ministra rolnictwa Grzegorza Pudy. Prawicowy dziennikarz Michał Karnowski odwołał się do powodów, dla których szef resortu otrzymał opisywane wyróżnienie:

- Tak najkrócej to bym powiedział: za waleczność. (...) pan minister Puda to pierwszy minister, który docenił rolę gospodarstw rodzinnych, także tych niewielkich i rozpoczął pracę na rzecz wzmacniania ich pozycji na rynku. (...) Pan minister konsekwentnie jeździ po Polsce, odwiedza rodzinne gospodarstwa, również w małych wioskach, odległych od większych miejscowości. Pilnuje też, by było dość pieniędzy dla rolników poszkodowanych w wyniku strat spowodowanych pandemią, chorobami zwierząt, klęskami żywiołowymi, upadłością pośredników itp. 

Sam minister Grzegorz Puda fakt otrzymania specjalnej nagrody skomentował następująco:

Z jednej strony nagroda, z drugiej - głosy o odwołaniu

W kuluarach mówi się o rychłym końcu kariery Grzegorza Pudy na stanowisku ministra rolnictwa, o czym informował przed kilkoma dniami m.in. Onet.

Na wrzesień 2021 roku Prawo i Sprawiedliwość planuje rekonstrukcję rządu, w której wyniku część aktualnie urzędujących ministrów ma stracić swoje posady.

Mówi się o niemal pewnym pozbawieniu ministerialnej teki szefa resortu środowiska Michała Kurtyki, a coraz częściej - również Grzegorza Pudy. Nieoficjalnie mówi się, że w szeregach Prawa i Sprawiedliwości zauważa się nieudolne działania szefa resortu rolnictwa wobec aktualnego kryzysu, który trawi polską wieś.

W mediach społecznościowych bez trudu można zauważyć, że znaczący odsetek rolników w niekorzystny sposób ocenia pracę Grzegorza Pudy w resorcie rolnictwa.

Czy jednak oznacza to, że we wrześniu pojawi się nowy minister MRiRW? Odpowiedź na to pytanie pojawi się zapewne w najbliższym czasie.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Facebook / Grzegorz Puda - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gov.pl, cenyrolnicze.pl