Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Maszyny > Tragedia podczas zbioru malin. Rolnik doznał obrażeń przy maszynie
Magdalena Więckowska
Magdalena Więckowska 19.03.2022 02:42

Tragedia podczas zbioru malin. Rolnik doznał obrażeń przy maszynie

maliny rolnik
unsplash.com / fot. Rodion Kutsaev

Tragedie i dramaty podczas prac rolnych są smutną rzeczywistością polskiej wsi. Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju poinformowała za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej o wypadku, który miał miejsce w gminie Księżopol.

36-letni rolnik zbierał maliny przy użyciu ciągnika i kombajnu do owoców. W pewnym momencie postronna osoba znalazła między polami uprawnymi leżącego mężczyznę bez oznak życia.

Tragedia podczas zbioru malin

31 sierpnia 2021 roku Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju opublikowała na swojej stronie internetowej druzgocącą informację o tragicznym wypadku, który miał miejsce w gminie Księżopol.

36-letni rolnik pracował w sadzie z wykorzystaniem ciągnika i specjalistycznego kombajnu do zbioru malin.

Choć mogłoby się wydawać, że poniedziałek 30 sierpnia 2021 roku był kolejnym, zwyczajnym dniem w pracy w gospodarstwie, to około godziny 12:00 postronna osoba przypadkowo odkryła zwłoki wspomnianego 36-latka.

Dalszy rozwój sprawy

Ciało mężczyzny znajdowało się wśród pól uprawnych, tuż za ciągnikiem. Na miejsce zostali zadysponowani funkcjonariusze biłgorajskiej policji.

Pod nadzorem prokuratora wstępnie ustalono, że rolnik poniósł śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Podczas pracy poniósł poważne obrażenia ciała - wydarzyło się to najprawdopodobniej w wyniku kontaktu z włączoną maszyną.

Służby zdecydowały, że ciało 36-letniego mężczyzny zostanie poddane sekcji zwłok, by dociec, jaka była bezpośrednia przyczyna jego zgonu.

Policja nie podała, jakoby na miejscu w momencie wypadku miały być obecne osoby postronne.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas wszelkich prac w gospodarstwie - zarówno tych z wykorzystaniem maszyn, jak i tych, w których rolnicy mają kontakt ze zwierzętami.

Artykuły polecane przez redakcję Rolnik Info:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: bilgoraj.policja.gov.pl

Tagi: Maliny Owoce