Wyszukaj w serwisie
wiadomości ceny zwierzęta uprawy maszyny finanse i prawo biznes Wieś
RolnikInfo.pl > Wieś > Tragedia podczas pracy w polu. Nie żyje 54-letnia kobieta
Iwona Stachurska
Iwona Stachurska 24.04.2024 23:01

Tragedia podczas pracy w polu. Nie żyje 54-letnia kobieta

wypadek rolniczy
fot. ilustracyjna KPP w Brzozowie

W miniony piątek w województwie warmińsko-mazurskim rozegrały się dramatyczne sceny. 54-letnia kobieta usiłowała wejść na polu do podczepionej pod ciągnik rolniczy przyczepy, która była w ruchu. Próba ta skończyła się dla rolniczki tragicznie. Kobieta wpadła wprost pod koła przyczepy, niestety poniosła śmierć na miejscu. 

Nieszczęśliwy wypadek pod Mrągowem

Do zdarzenia doszło w miniony piątek 19 kwietnia. Tuż przed godziną 17:00 dyżurny policji w Mrągowie otrzymał zgłoszenie o wypadku podczas prac polowych, do którego doszło w miejscowości Dłużec w województwie warmińsko-mazurskim. 

Do wypadku rozdysponowano funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji z Mrągowa, którzy niezwłocznie udali się do miejscowości w gminie Piecki.
 

Szczepan Wójcik. Persona non grata na strajkach rolników

Rolniczka zginęła pod kołami przyczepy

Po dotarciu na miejsce i wstępnych oględzinach, policjanci ustalili, iż mieszkanka okolic Mrągowa 54-letnia kobieta, podjęła próbę wejścia do środka przyczepy rolniczej, która była podczepiona pod ciągnik. Maszyny poruszały się po ornym polu, co znacznie utrudniło rolniczce wejście.

Kobieta prawdopodobnie poślizgnęła się i spadła wprost pod koła jadącej przyczepy. Ciężar maszyny spowodował liczne obrażenia kobiety, a ta poniosła śmierć na miejscu.
 

Policjanci sprawdzili trzeźwość traktorzysty

Za kierownicą ciągnika siedział mężczyzna, którego mundurowi poddali badaniom na obecność alkoholu we krwi. Alkomat potwierdził trzeźwość kierowcy. 

Jak zwykle bywa przy wypadku ze skutkiem śmiertelnym, tak i w tej sytuacji na Dłużeckim polu pojawiła się grupa dochodzeniowo-śledcza, a także technicy kryminalistyki. Mundurowi pod nadzorem prokuratora ustalali dokładne przyczyny wypadku. 

Policja przestrzega, by podczas prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych zachować zasady bezpieczeństwa i higieny pracy BHP.