W trakcie polowania znęcał się nad dzikiem. Padł wyrok
Półtora roku temu myśliwy udał się na polowanie, podczas którego znęcał się nad dzikiem, celowo zadając mu cierpienie przez dwadzieścia minut. W ostatnich dniach zapadł wyrok Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej w sprawie poczynań mężczyzny: został on uznany za winnego zarzucanych mu czynów.
Mężczyzna usłyszał wyrok pozbawienia wolności przez rok w zawieszeniu na trzy lata i dziesięcioletni zakaz polowań. Dodatkowo oskarżony został ukarany za nielegalne pozyskanie tuszy słonki i upolowanie dodatkowej sarny, o której nie było wzmianki w wymaganym upoważnieniu.
Myśliwy skazany za okrutne zabicie dzika
Choć istnieje zarówno wielu entuzjastów, jak i przeciwników myślistwa, to faktem jest, że każdemu żyjącemu stworzeniu należy się szacunek i podstawowa doza empatii.
Postrzelenie dzika w okolice kręgosłupa i celowe zadawanie mu bólu przez kolejne dwadzieścia minut przez myśliwego zostało uznane przez Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej za bestialski czyn.
Proces sądowy trwał aż półtora roku - podczas śledztwa okazało się bowiem, że myśliwy zawinił nie tylko okrutnym zabiciem dzika, ale pozyskał nielegalnie tuszę słonki i sarnę, o której nie wspomniał w upoważnieniu.
Mężczyzna został skazany na roczną karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Warto dodać, że w tym czasie każdego miesiąca będzie zobowiązany do informowania sądu o swoim zachowaniu.
Szczegóły sprawy
Skazany myśliwy w trakcie procesu sądowego nie przyznawał się do pozyskania tuszy słonki i upolowania sarny.
Poza karą więzienia mężczyzna otrzymał również grzywnę w wysokości trzynastu tysięcy złotych. Dodatkowo jest zobowiązany do wpłacenia piętnastu tysięcy złotych na konto Funcacji LPM - Ruch na rzecz obrony praw zwierząt i ludzi.
Skazany został również obciążony kosztami sądowymi - zastępstwa adwokackiego (w wysokości tysiąca złotych) i prowadzenia procesu (ponad trzy tysiące złotych).
Myśliwy ma zakaz uczestniczenia w polowaniach przez najbliższych dziesięć lat.
Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.
Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo
Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:
-
Słodki biznes, który stawia wymagania. Sekrety największej pasieki w Polsce
-
Rolnicy zadziwiają. Ogromny wzrost sprzedaży nowych ciągników
-
Nadchodzi nowy rodzaj kar? Przyszłość rolnictwa może się zmienić
Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@rolnikinfo.pl
Źródło: agropolska.pl