RolnikInfo.pl

unsplash.com / fot. Randy Fath

Rolnicy zadziwiają. Ogromny wzrost sprzedaży nowych ciągników

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Więckowska

Polska wieś prężnie się rozwija, a jednym z wyrazistych przejawów postępu technologicznego jest m.in. liczba maszyn kupowanych przez rolników. Jak przekazuje Agronews.pl, w czerwcu 2021 roku polscy rolnicy kupili aż 1269 nowych maszyn. Wobec ubiegłego roku statystyki wskazują na wzrost liczby rejestrowanych nowych pojazdów o 38%.

Warto dodać, że liczba rejestrowanych nowych ciągników rolniczych powyżej tysiąca sztuk utrzymuje się już czwarty miesiąc z rzędu.

Rolnicy kupują ciągniki na potęgę

Żadnego gospodarstwa rolnego nie sposób wyobrazić sobie bez ciągnika rolniczego. Niegdyś na polskich wsiach królowały m.in. niezniszczalne Ursusy, a teraz wielu rolników z chęcią wybiera najnowocześniejsze maszyny, które dzięki licznym udogodnieniom potrafią kompletnie odmienić komfort codziennej pracy.

W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost zainteresowania kupnem nowych ciągników rolniczych; czerwiec jest czwartym miesiącem z rzędu, kiedy wartość rejestrowanych nowych maszyn utrzymuje się powyżej tysiąca sztuk.

Podsumowując pierwsze półrocze 2021 roku warto dodać, że zarejestrowano 6570 nowych ciągników, czyli o 1807 sztuk więcej niż w analogicznym okresie sprzed roku.

Innymi słowy: pierwsza połowa bieżącego roku pozytywnie zaskoczyła, gdyż wzrost liczby kupionych nowych ciągników o 38% jest naprawdę imponującym wynikiem.

Które marki królują na polskiej wsi?

Przechodząc od ogółu do szczegółu, warto poświęcić chwilę ulubieńcom rolników wśród nowych traktorów.

Jak przekazuje portal Agronews.pl, liderem popularności na polskiej wsi w pierwszym półroczu 2021 roku był New Holland. Nowych ciągników tej marki zarejestrowano aż 1261 sztuk.

Drugie miejsce na podium zajęły maszyny z logo Kubota, na które zdecydowano się 731 razy.

Podium w omawianej kategorii zamyka John Deere - nowe ciągniki rolnicze tej marki kupiło 686 rolników w Polsce.

Kolejne marki nowych ciągników, na które decydowali się rolnicy to również Deutz Fahr (658 sztuk zarejestrowanych maszyn), Zetor (513 sztuk) i Case IH (492 sztuki).

Rosnące zainteresowanie rolników nowymi maszynami może tylko cieszyć - jest to wyraźny znak tego, że polska wieś prężnie się rozwija i nie boi się inwestować w najnowsze zdobycze współczesnej technologii.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Jeżeli chcesz podzielić się informacjami dotyczącymi zdarzenia, które związane są z rolnictwem lub Twoim gospodarstwem, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: agronews.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Maszyny

16-latek kierował traktorem z przyczepami. Doszło do dramatu, ucierpiał 8-latek
Czytaj więcej >

Maszyny

Rozpędzonym autem wjechał w traktor. Jest jedna ofiara śmiertelna
Czytaj więcej >

Maszyny

Jaki kombajn do ziemniaków wybrać? Anna, Grimme, Bolko, samojezdny
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z samochodem osobowym. Traktor rozpadł się na kawałki
Czytaj więcej >

Maszyny

Zderzenie ciągnika z motocyklem. Nie żyje młody kierowca
Czytaj więcej >

Maszyny

Kombajn Bizon: ile waży, ile spala, jak działa, dlaczego nie jest już produkowany?
Czytaj więcej >
Magdalena Więckowska

Z wykształcenia muzyk, filozof i polonista. Stanowisko wydawcy i redaktora w na portalu RolnikInfo jest moim debiutem w branży dziennikarskiej, choć praca ze słowem pisanym towarzyszy mi od wielu lat.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]